Az új kormányszóvivő erősen kezdett, rögtön egy Orbán-idézettel
Megtisztelő felkérés, párbeszéd, megértés, „A Jóisten mindannyiunk felett, Magyarország mindenek előtt!” – ezzel indított Vitályos Eszter, a kormány új szóvivője.
Megtisztelő felkérés, párbeszéd, megértés, „A Jóisten mindannyiunk felett, Magyarország mindenek előtt!” – ezzel indított Vitályos Eszter, a kormány új szóvivője.
Az autoriter rendszerek barométerét a vezető személyi kultusza jelenti – állítja Apor Balázs történész, a Rákosi-kor kutatója.
A mesehősök és a celebek kultuszának mintájára alakult ki Orbán Viktor nimbusza. A hívei által vallásos rajongással körülvett „mi fiunkból” az elmúlt évtizedben „a nemzet atyja”, majd a háború kitörése óta az ország védelmezője lett. Rendszerének legitimitása a személyéből fakad, spontán alakult kultuszát ezért már felülről is építik.
Kihagyhatatlan ajánlat.
Egyedi módszerrel, kötelező árukapcsolással igyekszik felélénkíteni a hazai ipart Gurbanguly Berdimuhamedow türkmén elnök, aki úgy is tagadja, hogy országában jelen lenne a koronavírus, hogy a név nélkül nyilatkozó orvosok szerint a járvány komoly méreteket ölt a közép-ázsiai volt szovjet tagköztársaságban. Egy szerencsésebb országban ez már a politikai elit számára a vég kezdete lenne, ám Türkmenisztánnak eddig csak halálukig kitartó excentrikus államfők jutottak.
A kormányzó uralkodásának első évtizedére visszatekintő elit világra szóló csinnadrattát szervezett 1930 márciusában. Horthy Miklós személyi kultusza olyan magasra hágott, hogy később Sztálinon kívül rá is irigykedhetett a kommunista diktátor, Rákosi Mátyás.
A magyarok apolitikusak, a kialakuló rendszer pedig hasonlít az arab elnyomó rendszerekre - sarkos véleményt fogalmaz meg az a szír-magyar aktivista, aki állítja, soha nem érte támadás vagy megkülönböztetés Magyarországon.
A maói időket idéző személyi kultusz van kialakulóban Kínában – írja a HVG friss száma.
Az oroszok egyre jobban szeretik Vlagyimir Putyint, de ezt nem tartják személyi kultusznak a moszkvai Levada közvélemény-kutató központ szociológusai szerint.
Íme a "Havasi Bertalan Nyalonc-érdemrend" aranyfokozatának toronymagas esélyese.
Százegy éve született Kim Ir Szen, a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság mai napig örökös elnöke, akinek teljhatalma a kommunizmus történetében példátlan módon immár fiáról unokájára szállt. Ráadásul ő az egyetlen kommunista vezető, aki pártja szerint halhatatlan lélekként él tovább.
Nurszultan Nazarbajev elnökké választásának napját ünnepelte az ország. Az elnök beszédében győzelemnek könyvelte el, hogy az ország gazdasága a kelet-közép-európai országok fejlettségi szintjére emelkedett. Az állami tévében leadták az elnök életét feldolgozó trilógia első részét. A hétvégét egy nappal megtoldották, hogy tovább ünnepelhessenek az emberek.