A Shein beperelte a Temut
A Shein a pert a szerzői jogok megsértése miatt indítja, azt állítva, hogy a Temu rendszeresen üzleti titkokat lopott el, miközben a Shein maga is hasonló vádakkal néz szembe.
A Shein a pert a szerzői jogok megsértése miatt indítja, azt állítva, hogy a Temu rendszeresen üzleti titkokat lopott el, miközben a Shein maga is hasonló vádakkal néz szembe.
Tízből négy fiatal használt már mesterséges intelligencián (MI) alapuló eszközt, derül ki a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) friss kutatásából, mely például azt is megállapította, hogy egyre többen fizetnek a legális tartalmakért.
Számos irodalmi mű, festmények, zeneművek, építészeti tervek válnak szabadon felhasználhatóvá, de csakis az eredetiek, a feldolgozások nem.
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala és a TÁRKI Társadalomkutatási Intézet arra volt kíváncsi, hogyan és milyen forrásokból szerzik be a jogvédett tartalmakat a magyar internetezők.
Épp egy éve járta be a világot a fotó egy férfiról, aki egy tó partján anyaszült meztelenül üldöz egy vaddisznót, amely ellopta a sárga szatyorban lévő laptopját.
Lemondanának a vakcinák szellemi tulajdonjogáról, hogy az egész világot hamarabb be lehessen oltani. Ez viszont nem ennyire egyszerű, számtalan tényező hátráltatná a vakcinagyártás gyors elterjedését.
A Pfizer, a Johnson & Johnson és társaik azt a jogi eljárást is kifogásolják, amelynek alapján Magyarországon is gyártani kezdték a koronavírusos betegek terápiájában alkalmazott remdesivirt.
Több milliárd fontot veszít minden évben a brit gazdaság a hamisítványok miatt. Míg a hamis termékeket sok esetben jóhiszeműen vásárolják meg, addig az OECD új jelentése arra világít rá, hogy a hamisítványok megvásárlásának több mint 60 százaléka igenis tudatos.
Egyre többen vannak ezen a véleményen, ahogy ez a Bloomberg Business Weekből kiderül, mert Trump elnök épp azt nem érte el, amit állítólag szándékozott. Azonkívül ugyanott tart most, mint a háborúskodás kezdetén, csak közben komoly veszteségeket szenvedett el mindkét fél.
Sokan bíztak abban, hogy Trump büntetővámjai előnyös helyzetbe hozhatják az európai cégeket, de ez nem jött be- nyilatkozta a Kínában működő európai kereskedelmi kamara alelnöke a Deutsche Wellének. Charlotte Roule asszony egy felmérést ismertetett, amely 585 Kínában működő európai vállalat vezetőinek a véleményét foglalta össze a kereskedelmi háborúról és annak a globális gazdaságra gyakorolt hatásáról.
A cég inkább nem dobja piacra az egyik cipőjét, miután egy panamai törzs tiltakozott miatta.
A G5 digitális technológiában a kínaiak előnybe kerültek, rábízzuk-e magunkat a Huawei-re? – tette fel a költői kérdést Alex Younger. Az MI6 főnöke alma materének hallgatói előtt beszélt.