Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#szellemi_leépülés

Plázs MTI

Mégsem jó az Alzheimer ellen a ginkgo biloba

Egy népszerű étrendkiegészítő, a ginkgo biloba szedésével nem előzhető meg az Alzheimer-kór idősebb embereknél - állapították meg nagyszabású tanulmányukban francia kutatók.

Plázs MTI

Elbutulást hoz az elhízás

Az elhízás és egyes anyagcsere-rendellenességek gyorsíthatják a szellemi leépülést - állítják francia és brit kutatók a Neurology című szakfolyóirat legfrissebb számában közzétett tanulmányukban.

Plázs Medipress

Ilyen egyszerű lenne megelőzni az Alzheimer-kórt?

A rendszeres kávéfogyasztás csökkentheti az Alzheimer-kór kockázatát, mert magasan tartja a vér koffeinszintjét. Kutatók idős embereket követtek nyomon négy éven át. Kiderült, hogy akiknél a legmagasabbnak bizonyult a stimuláns szer szintje a vérben, azoknál ritkábban alakult ki az értelmi leépüléssel járó betegség.

Plázs hvg.hu

Rejtőzködnek az Alzheimer-kóros betegek

Bár a kutatások folyamatosak, az Alzheimer-kór kialakulásának oka továbbra is ismeretlen és a gyógyítása sem megoldott. Az emlékezet elvesztésével kezdődő betegség a 65 évnél idősebbek egy százalékát érinti, 85 év felett ugyanakkor már csaknem minden második ember Alzheimer-kóros – írja a SOTE Médiasarok.

Plázs hvg.hu

A második legszörnyűbb kór: ön mindent tud róla?

A feledékenységgel járó kórt – legalábbis a ma elfogadott nézett szerint – az okozza, hogy az agyban lerakódik a szervezet egyik saját fehérjéjének, a béta-amyloidnak kórosan eltorzult szerkezetű változata. A szellemi leépülés visszafordíthatatlan, az eddigi gyógyszerkísérletek pedig kudarcot vallottak, többek között egy vakcináé is, amelyhez nagy reményeket fűztek a kutatók.

Plázs hvg.hu

Vakcina leépülés ellen?

Kutatók most is védőoltással és immunterápiával kecsegtetnek az Alzheimer-kór ellen, de egyelőre sem gyógymód nem létezik, sem recept a megelőzésre.

Plázs Medipress

Súlyos betegséget jelezhetnek a rémálmok

Az éjszakai rémálmok a Parkinson-kór első tünetét jelenthetik, állítják spanyol kutatók. Azoknál ugyanis, akik álmukban kiabálnak vagy sírnak, nagyobb valószínűséggel fejlődik ki a betegség öt éven belül.