Közepes erősségű földrengés rázta meg Kréta szigetét
Áldozatokról, illetve károkról egyelőre nem érkezett jelentés.
Áldozatokról, illetve károkról egyelőre nem érkezett jelentés.
A Pekingi Egyetem kutatói a földrengések szeizmikus hullámait elemezve arra jutottak, hogy a Föld belső magja már nem abba az irányba forog, mint az elmúlt néhány évtizedben.
Néhány héten belül másodjára is morajló hangokat hallottak az Egyesült Államok nyugati partvidékén, de hogy mi váltotta ki őket, azt továbbra sem tudni. Hasonló jelenséget korábban Európában is észleltek.
A magköpeny határán fekvő struktúrákat szívesen vizsgálják a geológusok. Akik most rá is bukkantak egyre, de ezáltal nem válaszokból, hanem kérdésekből lett több.
A tudósok is értetlenül állnak egy novemberi 11-i, szeizmikus jelenség előtt, amely a világ nagy részén mérhető volt, azonban senki nem érezte. Pedig 20 percen át tartott.
Az elmúlt 18 évben most, március 18-án és 19-én közelítette meg a legjobban a Hold a Földet, vagyis szokatlanul nagyobb a gravitációs hatása égi kísérőnknek. A Discovery News szerint azonban ez nincs összefüggésben a Japánban bekövetkezett hatalmas földrengéssel. Az amerikai tudományos hírportál szerint a szeizmikus tevékenység és a Hold pályája között ugyanis minimális a kölcsönhatás.
Többen megsérültek a Szicíliától északra fekvő Lipari szigetén a 4,5-es erősségű földrengést követő földcsuszamlásokban.
Elenyészőben van a szeizmikus tevékenység a légi közlekedésben tavasszal sok gondot okozó izlandi tűzhányónál - közölte hétfőn a szigetország illetékes hatósága.