Szakorvoshiány miatt megszűnik az ortopédia és szünetel a szemészet a nagykőrösi kórházban
Szemészhez legközelebb Ceglédre, ortopédus orvoshoz legközelebbre Kecskemétre tudnak menni a nagykőrösi betegek.
Szemészhez legközelebb Ceglédre, ortopédus orvoshoz legközelebbre Kecskemétre tudnak menni a nagykőrösi betegek.
Jövő év márciusától lépne életbe a rendelet, a Belügyminisztérium még egyeztetne.
„Humánerőforrás-hiány” lépett fel.
A NEAK-hoz több ezer betegpanasz fut be az ellátatlanság, a hosszú várólisták és a szakellátások elérhetetlensége miatt.
A házi-, gyermek- és fogorvosok 90 százaléka csatlakozott már a praxisközösségekhez, az új rendszerből azonban a betegek alig érzékelnek valamit. Szűrővizsgálatok vannak ugyan, de reumatológushoz, kardiológushoz vagy neurológushoz ugyanúgy a szakrendelésen kell sorba állni. Holott a feladatok egy részét a második szakvizsgával rendelkező háziorvosok is el tudnák látni. A lehetőség megvan, a pénz viszont nincs, így nem történik semmi. Az érintettekkel folytatott beszélgetésből úgy tűnik, a pénz nem is oldana meg mindent.
Mind több a koronavírusos beteg, ezért szerdától két héten át Szent Borbála Kórházban dolgoznak a szakorvosok.
A szakrendeléseken és a háziorvosi praxisokban is egyre komolyabb létszámhiánnyal küzdenek.
A miniszter szerint két hónap alatt behozzák a lemaradást.
A szakrendelések májustól indultak újra, de csak telefonos bejelentkezés után fogadnak betegeket.
Kinyitottak a szakrendelők, viszont teszthez kötik az ellátást. Több embert is hazaküldtek a negatív lelet hiányában.
Ha mindez nem lenne átlagos, horrorsztoriknak is nevezhetnénk azokat a történeteket, melyeket olvasóink osztottak meg velünk arról, mennyit kellett várakozniuk egy-egy szakrendelésre az állami ellátás keretében. Stroke-gyanús eset, sürgős MRI-re váró, vakbélgyanús beteg sem volt kivétel. Nem beszélve a rákgyanús betegekről, akik ugyanúgy kiállják az adott esetben több hónapos sort a szakorvosig. Nem csoda, hogy egyre többen választják a magánrendelést, sokszor nem önszántukból, hanem kényszerből.
Hétfő óta arról beszélnek, hogy a Pest megyei városban vizitdíjat kell fizetni, pedig Pilis egészségügyi rendszere már 2010 óta így működik, és az egykori vizitdíjjal ellentétben a lakosoknak csak két, speciális szakrendelésen kell hozzájárulást fizetniük.