Ma derülnek ki a középiskolai felvételik eredményei
Az iskolák hétfőn kirakják honlapjaikra, kiket vettek fel.
Az iskolák hétfőn kirakják honlapjaikra, kiket vettek fel.
Aki nem ment el, igazolatlan órát kapott.
Két embert gyanúsítanak gyújtogatással, hamarosan vádat is emelhetnek ellenük.
Mindenáron a rendszerben tartaná a szakmát tanítókat az innovációs tárca.
Nagyon nem mennek a diákok szakmát tanulni nyolcadik után. A kormánynak, illetve – a Parragh László vezette – Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának azonban már csak kicsit kell várnia: 2019 után gyökeresen megváltozik minden. Ha önként nem, majd kényszerből dönti el 14 évesen egy gyerek, mit kezd az életével.
Mindössze 18 168 diák kezdi meg középfokú tanulmányait szakközépiskolákban – vagyis volt szakiskolákban – szeptemberben. Soha ilyen kevesen nem voltak a hároméves szakmai képzés 9. évfolyamosai.
A tizedikes szakközépiskolások átlageredménye a hatodikos általános iskolásokét sem éri el, a többi iskolatípusban tanuló diákok eredménye nem javult az elmúlt évekhez képest.
Két hét múlva startol a szakgimnáziumi rendszer, amelyben a diákok összevontan tanulják a természettudományos tárgyakat. De nem világos, pontosan mit és hogyan.
Szemet vetett a kormány az alapítványi iskolákra: az alternatív szakképzők már megkapták a diktátumot, a sort rajtuk kezdik. Ha a kormány célt ér, milliárdos vagyonok elkobzása kezdődhet meg. A közismereti tárgyak tervezett ritkítása is tovább rontja az oktatás színvonalát.
„A szakképzésben tanul a magyar fiatalok két harmada. Ha elveszik a tanítványaink jövőjét, az ország jövőjét is elveszik. Ez nem praktikus. Nem szakszerű. Nem gazdaságos. Nem igazságos. És nem emberséges” – írja egy szakközépiskolai tanár.
Kunhalmi Ágnes sajtótájékoztatóján a kormány legbutább intézkedésének nevezte a szakközépiskolák átalakítását.