1989: amikor százezren várták, hogy a tanács kiutalja nekik a lakást
Most élünk jobban, vagy 1989-ben? Cikksorozatunk előző részében az árak alapján jártuk körbe ezt a kérdést, most a szociális rendszert nézzük meg.
Most élünk jobban, vagy 1989-ben? Cikksorozatunk előző részében az árak alapján jártuk körbe ezt a kérdést, most a szociális rendszert nézzük meg.
Az uniós belépésünk utáni első években közelített Magyarország fejlettsége az EU-átlaghoz, azóta alig, viszont a szegénység csökkent, a magyar munkaerő pedig jóval drágább lett. És arra emlékszik még valaki, amikor arról volt szó, hogy 2008-ban lesz magyar euró?
A tényleges statisztikák előtt lehet tippelni.
Magyarország mind a vásárlóerő-paritáson mért egy főre jutó GDP, mind pedig az egy főre eső tényleges fogyasztás tekintetében az Európai Unió öt legszegényebb országa közé tartozik – írja a Bruxinfo friss uniós statisztikákra hivatkozva. A lakosság anyagi jóléte Görögországban zuhant a legdrámaibb mértékben 2010 és 2012 között.
Megtörténtek az összegzések 2013 első negyedévét illetően, és – nem meglepő módon – több száz millió okos eszközt adtak el, emellett egyértelmű az Android-dominancia.
Napi videónk ezúttal érdekes számokat és adatokat mutat – „State Of The Internet”, azaz mi a helyzet az internettel?
Ha van kiapadhatatlan téma az IT-világban, akkor az a Facebook.
Az 1988 és 1993 közt eltelt hat évben négyszer is előfordult, hogy egy csapat egy kivétellel az összes pole-t megszerezze egy szezonban, kétszer a McLarennek, kétszer a Williamsnek sikerült ez a bravúr. Ilyen, és ehhez hasonló statisztikai adatokat gyűjtött össze az Ideális ív blog szerkesztője.
SMS-ben röviden kell fogalmazni – könnyű lenne most egy legyintéssel elintézni a dolgot, és áthárítani a fiatalokra a...
Az 1,3 milliárdos népességből 457 millió ember szörfözött széles sávon 2010 végén – ez több netező, mint amennyi az...
Hogy mi a gond a használati tárgyak funkcionalitáson felülemelkedő fetisizálásával? Természetesen semmi!