Közel négy és félezer milliárd forintot költött sportra a kormány 2010 óta
Az összeg java létesítményekre ment el. A Magyar Olimpiai Bizottság szerint a támogatások növekedése nem járt együtt az eredményesség növekedésével.
Az összeg java létesítményekre ment el. A Magyar Olimpiai Bizottság szerint a támogatások növekedése nem járt együtt az eredményesség növekedésével.
Akad olyan harmadosztályú csapat, amely már be is jelentette a visszalépést az ellenzék helyi győzelme után, de nem ez az általános. Paks leendő ellenzéki polgármestere megígérte, a város tovább támogatja a focit, Győrben már eddig sem önkormányzati pénzből játszottak. Sok helyen épp azt díjazták a választók, hogy 2019 után nem a sportba öntött minden közpénzt az önkormányzat, még a fideszesek sem.
220 millió forintnyi támogatást nyújtott tavaly a Ferencvárosi Torna Clubnak a Mészáros-gyerekek cége.
A kormány mindenhol a 14 éve lemondott miniszterelnököt látja.
Öt kategóriába sorolták a sportágakat attól függően, hogy mekkora esélyük van a képviselőiknek olimpiai eredményt elérni.
Hatástanulmánnyal alátámasztottan, gazdaságosabban tervezi megrendezni a hazai sporteseményeket az új sportállamtitkár, szerinte ugyanis a gazdasági helyzet ezt indokolja. Schmidt Ádám bemutatkozó tájékoztatóján beszélt a tao-támogatásról, sportmúzeum létrehozásáról és arról is, hogy mindig támogatni fogják a budapesti olimpiai álmot.
A Nemzeti Sportmúzeum létrehozásáról is beszélt bemutatkozó sajtótájékoztatóján Schmidt Ádám.
Spórolni kéne, de a kormány azt nem ezen a területen tervezi végrehajtani.
És ebben a tao-támogatás még nincs benne.
Több nagy rendezvényt és fideszes politikusok által vezetett sportszövetségeket is milliárdokkal támogatnak, és ugyan nem keveset költenek utánpótlásra, nem lehet nyomon követni, az oda szánt pénz hova kerül. Eközben néhány kiadásnál még azt is meghatározzák, hogy a kettővel ezutáni kormány pénzügyminisztere hogyan tervezze majd a 2027-es költségvetést.
A költségvetési átcsoportosítások során irtózatos összeget csorgatott az Orbán-kormány a legkedveltebb ágazatba.
Titkolt összegeket áldozva rá új központokat jelölt ki a kormány három sportág utánpótlás-nevelésének a támogatására. Erre papíron már így is rengeteg pénz ment el, a jelek szerint nem túl hatékonyan, a külföldről érkező edzők szerint ugyanis továbbra is ez a magyar labdarúgás gyenge pontja.