Nagy ígéret az önvezető autó, de nagyon nem mindegy, hol közlekedik
Szakértők szerint 2030 környékén elkezdhetnek komolyabb mértékben terjedni az önvezető járművek, amelyek érkezésére érdemes időben felkészülnie a városoknak.
Szakértők szerint 2030 környékén elkezdhetnek komolyabb mértékben terjedni az önvezető járművek, amelyek érkezésére érdemes időben felkészülnie a városoknak.
A teljesen önvezető járművet elegendő 16 óránként töltőre dugni.
Az áramvonalas jármű működésében többek közt a villámgyors 5G mobilhálózat is komoly szerepet játszik.
A napokban megkezdik az osztrák főváros első önjáró elektromos autóbuszának tesztelését. A sofőr nélküli buszt először a bécsi közlekedési vállalat, a Wiener Linien leopoldaui garázsában próbálgatják, majd ősztől tesztelik forgalomban. Menetrendszerűen 2019-től szállíthat utasokat.
Nehogy azt gondoljuk, hogy az önvezető technológiák csak a személyautók piacát támadják le.
Érdemes megnézni ezt a BMW által készített videót, melyből azonnal kiderül, hogy jelenleg körülbelül hol tartanak az önvezető autók fejlesztései.
Az elmúlt napokban központi téma volt az önvezető autó, a Tesla-baleset kapcsán sokat beszélünk a technológiáról. De mennyit tud róla valójában? Tesztelje le tudását!
Mit csináljon az ember, ha az autó vezet helyette? Svájc ezt is kitalálta.
Egy 180 évvel ezelőtt született, ma is hatályban törvény akadályozza a vezető nélküli autók tesztelését az Egyesült Királyságban.
Növekedhet az utazási betegséggel küszködők száma az önvezető autók miatt – állapították meg a Michigani Egyetem Közlekedéskutató Intézetének munkatársai.
Brit mérnökök már eddig is kísérleteztek önjáró autókkal, de a jogi és biztosítási aggályok miatt csak magánutakon, ám most megnyílik a lehetőség a közúti tesztelésre is.