2,2 millió fontos rekordáron kelt el egy üveg skót whisky
Ebből az italból összesen csak negyvenet palackoztak 1986-ban, miután 60 évig érlelték hordóban.
Ebből az italból összesen csak negyvenet palackoztak 1986-ban, miután 60 évig érlelték hordóban.
Rekordot ért el a Skóciában működő whiskylepárlók száma és a prémium ital exportja. A tempó azonban fenyegeti a hagyományokat, és visszaüthet a jellemzően ciklikus ágazatban.
A Vatikán kivágta a jelenetet a filmből.
Mennyiségben és értékben is csúcsot döntött a skót whisky exportja tavaly - áll a skót whiskygyártók szövetségének (SWA) közleményében, amely a brit vámhatóság adataira hivatkozik.
A Brexit kapcsán újabban elsőre már nem a róluk szóló könyvtárnyi vicc valamelyike jut eszünkbe. De azért az sem, hogy a skótok olyan nagyon szívesen szívesen adnának bármit is bárkinek. Pedig sok mindent kaptunk tőlük az idők során.
Az angol font kilenc százalékkal gyengült az euróval és 15 százalékkal az amerikai dollárral szemben a június 23-i Brexit népszavazás hatására. A hazai valuta leértékelődése mindig megdobja az exportot. Ez a hatás különösen látványosan érződik a skót nemzeti ital, a whisky eladásán világszerte.
A hajánál fogva próbálja magát kihúzni a márka.
Májusban érkezik Magyarországra a Famous Grouse skót whisky legújabb itala, a Black Grouse – közölte a Red Lemon Media.
Pénteken palackozták az utolsó Johnnie Walker Red Label whiskyt a cég kilmarnocki üzemében.
A skót whiskyt ma jó befektetésnek tartják, mivel évtizedek múlva sem romlik a minősége, a palackozás után már nem érik tovább az ital. Manapság a legnevesebb aukciós házak árverésein több tízezer fontot, illetve eurót is megadnak érte, ami forintba átszámolva már milliókat jelent.
A nagy ünnepségen részt vesznek whisky desztilláló üzemek, boltok, hotelek, éttermek, pubok és egész falvak.
Skóciában megszámlálhatatlan kis lepárlóüzemben készül az ital, és mindegyik típus más és más.