9300 kilométerről, PlayStation-kontrollerekkel műtöttek meg egy sertést – videón a beavatkozás
A távolság és a szokatlan eszközök ellenére sikeres volt az a művelet, amit Svájcból végeztek el egy Hongkongban lévő sertésen.
A távolság és a szokatlan eszközök ellenére sikeres volt az a művelet, amit Svájcból végeztek el egy Hongkongban lévő sertésen.
Csaknem kétszáz, 25 és 50 kiló közötti sertést lopott el a munkahelyéről egy férfi Vésztőn – közölte a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
Hamarosan elhagyhatja a kórházat az a 62 éves férfi, Rick Slayman, akinek a szervezetébe egy génmódosított sertésvesét ültettek be az Egyesült Államokban.
Egy influenzavizsgálat alatt mutatták ki.
Amerikai kutatók génmódosított törpemalacok veséjét ültették be majmokba, hogy kiderüljön, működőképes lehet-e a xenotranszplantáció, azaz az eltérő fajok közötti szervátültetés. A most elért eredményük világviszonylatban is egyedülálló.
A tudósok több mint egy évszázada próbálkoznak az eljárással, egy agyhalott betegbe ültették az állati szervet.
Minden feltétel adott, hogy érdemben olcsóbbak legyenek az élelmiszerek, ám a gazdák, köztük például Mészáros Lőrinc nyereségigénye felülírja ezt. A termelők jelentős része aszályban is át tudta hárítani a költségeit, most pedig arra hivatkoznak, hogy fejlesztésre kell a pénz.
A Roma vezetőedzője szégyennek nevezte Anthony Taylort.
Az esethez nagy erőkkel vonultak a tűzoltók.
Sokan a haszonállattartás embertelen körülményei miatt vágnak bele a húsmentes életmódba, de vannak olyan gazdák, akik szerint az állatjóléti intézkedések betartása többszörösen is megéri: nemcsak a humánusabb, de fenntarthatóbb is a gazdasági modell. Így véli ezt a belgiumi Kruisemben található Duroc d'Olives családi gazdaság is, ahol a világszinten egyedülálló módon beltéren, de ketrecek nélkül tartják az állatokat, a malacokat pedig a takarmány mellett olívaolajjal is etetik.
Mesterséges intelligencia segítségével értelmezte egy nemzetközi kutatócsoport a sertések által kiadott hangok, morgások alapján az állatok érzéseit.
Házisertés-vaddisznó hibridek terjedhetnek az Egyesült Államok felé Kanadából. Az egyedekkel az a probléma, hogy sokkal strapabíróbbak, sokkal jobban tolerálják a hideget, és óriási pusztítást tudnak okozni az őshonos állatállományban.