Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#segítségnyújtás

United Way

Be tudnak illeszkedni a Magyarországon maradt menekültek?

Az orosz-ukrán háború következtében Kárpátaljáról nagy számban menekültek hazánkba magyar anyanyelvű roma családok. A kezdeti segítségnyújtás az életfeltételeik megteremtésére irányult, de a Magyarországon maradt menekültek számára ugyanígy lényeges, hogy a társadalomba való beilleszkedésben is segítséget kapjanak. Ennek fontos része, hogy az ide érkező gyerekek ne csak együtt élni, de együtt tanulni is tudjanak a helyi közösségben, a hátrányos helyzetű fiatalok mentorálásával és módszertani fejlesztésével foglalkozó Motiváció Oktatási Egyesület pedig éppen ebben segít nekik. A szegedi tanévzáró eseményükön mi is ott voltunk, és a kezdeményezés hátteréről, részleteiről kérdeztük a szakembereket.

Tech hvg.hu

Törökország ma még nehezebb helyzetben lenne ezek nélkül az appok nélkül

Túlélők keresése hangok és Twitter-bejegyzések alapján, biztonságos helyek és élelmiszerosztó pontok térképen, átmeneti szállás azoknak, akik otthona lakhatatlanná vált – csak néhány példa azon digitális felületek funkciói közül, melyeket az elmúlt napokban hívtak életre, hogy segítsenek a törökországi földrengésben érintetteknek, vagy a mentőalakulatoknak.

United Way

Egy magyar tanya a fogyatékkal élő menekültekért

Az Ukrajnában zajló háború emberek millióit hozta drámai és sok esetben kilátástalan helyzetbe. Különösen igaz ez a fogyatékkal élőkre, hiszen az ilyen családok szállást, ellátást is sokkal nehezebben kapnak. A Szabadszállás mellett működő Strázsa Tanya hosszú évek óta segíti a fogyatékos, értelmi sérült embereket, és – a United Way Magyarország, valamint az SOS Gyermekfalvak Magyarországi Alapítványa támogatásával – ugyanerre vállalkozik az ukrajnai menekültek esetében is. Videónkban ezt a rendkívüli kezdeményezést mutatjuk be közelebbről, és a szociális szövetkezet igazgatónőjével, illetve az ott lakókkal beszélgetünk a tanya mindennapjairól.