Egyre több androidos pénzét húzzák le – jön a válaszcsapás, egy új rendszer
Már fejleszti a Google azt a megoldást, ami észleli, ha egy alkalmazás a felhasználó pénzére utazik. Végső soron nem lehet majd telepíteni az ilyen átverős appokat.
Már fejleszti a Google azt a megoldást, ami észleli, ha egy alkalmazás a felhasználó pénzére utazik. Végső soron nem lehet majd telepíteni az ilyen átverős appokat.
Azt hihetnénk, egyszer s mindenkorra vége a vagyonokat öröklő, most azonban kölcsönt kérő „nigériai trónörökös” e-mailjének, így felesleges is a csalás mögött állók erőlködése. Ők viszont másképp gondolják, sőt, most már a mesterséges intelligenciát is bevetik az ügy érdekében.
Steve Wozniak szerint meg kellene tanítani az embereket arra, hogyan ismerhetik fel az átveréseket, különben igen sötét lesz a jövő a mesterséges intelligencia miatt.
Újabb átverős üzenettel próbálják rászedni a felhasználókat a hackerek a Messengeren.
Nem először hívja fel a figyelmet csaló App Store-os alkalmazásra egy fejlesztő. Legutóbbi „kiszemeltjét” már több mint 20 millióan letöltötték.
Valaki még 2019 nyarán hozta létre azt az oldalt a Facebookon, ami csak nemrég vette fel Elon Musk nevét, és ami egy bitcoinos átverést is terjesztett a közösségi oldalon.
A BBC híroldalára megszólalásig hasonlító kamu weboldallal hirdették a csalók, hogy Elon Musk 750 millió dollárnyi bitcoint készül szétosztani.
Nevek, telefonszámok és a Facebook-felhasználók azonosítóit tartalmazó adatbázis került ki az internetre, amit már ugyan töröltek, de valaki időközben egy hackerfórumba is feltöltötte azt.
Telefonon hívták fel a brit Doug Vareyt, hogy baj van a számítógépével. Az ügylet végére sikerült tőle 4000 fontot kicsalni.
Újfajta módját találták ki a csalók annak, hogy érzékeny adatokat szerezzenek meg a felhasználóktól.
Két, az Egyesült Államokban tanuló kínai diák átszámítva mintegy 255,6 millió forint kárt okozott az Apple-nek.
A hirdetéseket megjelenítő androidos alkalmazások esetében könnyen előfordulhat, hogy az app gyorsabban meríti a telefont és nagyobb adatforgalmat generál, mint arra a normális működése alapján számítani lehet. A háttérben a hirdetések mögötti csalás állhat.