Itt a technológia, ami elhozhatja az alig sugárzó röntgent
Lényegesen biztonságosabb lehet a jövőben a röntgenes képalkotás, köszönhetően egy új módszernek, amely kevesebb sugárzással jár.
Lényegesen biztonságosabb lehet a jövőben a röntgenes képalkotás, köszönhetően egy új módszernek, amely kevesebb sugárzással jár.
Számos területen bizonyulhat hasznosnak az az apró és kis energiát igénylő lapka, ami képes érzékelni, és pontosan mérni a radioaktív sugárzást.
Több területen is fontos lépést hozhat egy új röntgendetektor, mely olcsóbb, pontosabb és sokoldalúbb is, mint az eddigi megoldások.
Hiába javult jelentősen az elmúlt évtizedekben az orvosi képalkotás, a megfelelő diagnózishoz sokszor van még szükség egészségügyi kockázatot jelentő nagy dózisú röntgensugárra a jelenleg elérhető detektoranyagok korlátai miatt. Kutatók most azt állítják: van ennél jobb megoldás.
A kutatók szerint nem opció, hogy röntgengépet vigyenek magukkal az űrhajósok a Marsra, ezért olyan megoldást kell kitalálni, ami a marsi körülmények között működik.
A tudósok eddig soha nem látták azt a jelenséget, amelynek létezését Albert Einstein általános relativitáselmélete már megjósolta. Most azonban egy véletlennek köszönhetően sikerült.
Védelmet biztosíthatnak az embereknek a röntgensugarakkal szemben a Föld legelpusztíthatatlanabb élőlényei, a parányi medveállatkák által termelt fehérje – állítják japán kutatók.