A gyereküket kihasználó és a jótékonykodókat átverő ausztrál szülők 60 ezer dollárt gyűjtöttek. A rendőrség letartóztatta a párt, és elvették három gyereküket.
Online ismeretterjesztéssel és edukációs programmal formálják a tudást a daganatos betegségekről, nemcsak pácienseknek, hanem hozzátartozóiknak, valamint minden laikusnak és szakértőnek is. A Rákkutatók Alapítvány a közösségi platformokon érzékenyít és edukál arról a betegségről, amely, közvetve vagy közvetlenül, rengeteg embert érint, mégis kevés róla a tudás, a tévhit és a tabu viszont sok. A program elnyerte az AIPM idei Egészségértés Díjat az Egészségügyi intézmények kategóriájában. Dr. Bödör Csaba szakmai felelőssel, a Semmelweis Egyetem Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézetének egyetemi tanárával, Magyarország legnagyobb molekuláris patológiai központjának vezetőjével beszélgettünk az alapítvány munkájáról.
A koronavírus-fertőzés hatására olyasmi történik a szervezetben, ami a rákellenes küzdelemben is hasznosítható – és természetesen nem kell hozzá elkapni a Covidot.
Olyan rákterápiát fejlesztettek a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) kutatói, amivel megelőzhetők az eddigi kezelési módok mellékhatásai – ráadásul két terápia jótékony hatásait gyúrja egybe.
Brit kutatók azt találták, hogy ha a fej-nyaki daganatot megfertőzi a szájban gyakran előforduló fuzobaktérium, a halálozás kockázata 65 százalékkal csökkenhet.
Hamarosan egereken is kipróbálják a Notre Dame Egyetem kutatói által fejlesztett apró eszközt, mely a fénnyel veszi fel a harcot a szervezet mélyebb részein megbúvó daganattal.
Új korszakot nyithat a rák kezelésében a készítmény, mely a klinikai vizsgálatok alapján példátlan hatékonysággal gyógyítja a béldaganat egy fajtáját – és a tesztek alapján potenciálisan lehet, hogy többet is.
Fontos szerepe lehet a bőrrák kezelésében annak a szappannak, melyet egy 14 éves fiatal, Heman Bekele gondolt ki – ezért pedig egy nívós elismerést is bezsebelt.
Fontos felfedezést tettek a londoni Francis Crick Intézet szakemberei: az ősi vírusok maradványai, melyek évmilliókat töltöttek a DNS-ünkben elrejtőzve, segíthetnek leküzdeni a rákot – elképzelhető, hogy egyszer egy rák elleni vakcina fejlesztésében is szerepet játszhatnak.
Biztonságosabb és kevesebb mellékhatással járó gyógyszerek kifejlesztését tűzték ki célul a Texasi Egyetem kutatói, akik az aszpirin működését vizsgálták – a megállapításaik pedig jelentősek lehetnek akár a rák kezelésében is.