Váratlan felfedezés: a súlyos Covid-fertőzés segíthet a rák legyőzésében
A koronavírus-fertőzés hatására olyasmi történik a szervezetben, ami a rákellenes küzdelemben is hasznosítható – és természetesen nem kell hozzá elkapni a Covidot.
A koronavírus-fertőzés hatására olyasmi történik a szervezetben, ami a rákellenes küzdelemben is hasznosítható – és természetesen nem kell hozzá elkapni a Covidot.
Katalán kutatók újfajta megközelítésben vizsgálták azt, hogy miként okozhat rákot a genetikai tényező. A felfedezésük arra is magyarázatot adhat, miért reagál két ugyanolyan beteg eltérően a meglévő gyógyszerekre.
Amerikai és japán kutatók olyan eljárást fejlesztettek ki, amely megmutatja az immunrendszernek, hol vannak a felszámolandó daganatos sejtek. Az eljárás az első kísérletek alapján működőképesnek tűnik.
Amerikai kutatók ultrahang és mikroszkopikus buborékok segítségével rést ütöttek az agyat védő vér-agy gáton, hogy nagyobb esélyt kapjanak a túlélésre az egyik legagresszívebb agydaganattól szenvedő betegek.
Egy amerikai kutatás eredménye szerint egy új terápiával jelentősen csökkenthető, vagy akár le is állítható a myeloma multiplex nevű betegség fejlődése azoknál is, akiknek más kezelés nem vált be.
Ígéretes eljárást dolgoztak ki a Sencseni Egyetem kutatói, akik az E. coli-baktériumot fordítják a daganatok ellen. Egérkísérletekben már rendkívül jó eredményeket mutatott a módszer.
Az amerikai Johns Hopkins Egyetem kutatói kevert eljárásban gyógyították ki az egereket a giloblastomából: nemcsak megműtötték az agydaganatukat, de egy speciális gélt is fecskendeztek beléjük. Az eredmény több mint ígéretes.
Fontos felfedezést tettek a londoni Francis Crick Intézet szakemberei: az ősi vírusok maradványai, melyek évmilliókat töltöttek a DNS-ünkben elrejtőzve, segíthetnek leküzdeni a rákot – elképzelhető, hogy egyszer egy rák elleni vakcina fejlesztésében is szerepet játszhatnak.
A University College London tudósai szerint a daganatos megbetegedések olyan mértékben képesek a változásra, és betegenként annyira eltérőek, hogy kár egy univerzális gyógymódra várni.
A Michigani Egyetem tudósai által kidolgozott új terápia nem igényel műtéti beavatkozást. A tumor legyőzését az immunrendszerrel közösen végzi el a megoldás.
Újfajta megoldással álltak elő az amerikai Rice Egyetem tudósai, ami a jövőben segíthet a daganatos megbetegedések kezelésében. Az egérkísérletek sikeresek voltak, az év végén a klinikai tesztek is elindulhatnak.
Az amerikai kutatók az MS21 kódjelű molekula segítségével a tumor növekedését serkentő enzimet blokkolták.