Nincs sok esélyük, mégis sokat érhetnek el Facebook elleni perükkel a rohingya menekültek
Azzal vádolják a közösségi oldalt, hogy nem lépett fel platformján az ellenük irányuló gyűlöletbeszédnek.
Azzal vádolják a közösségi oldalt, hogy nem lépett fel platformján az ellenük irányuló gyűlöletbeszédnek.
Eddig több mint 15 holttestet találtak, de négyszáznál több ember tűnt el a tűz során. A sérültek száma nagyjából 560 lehet.
Hét évtizedes tudományos és politikai viták után sem mindig egyértelmű, mit lehet genocídiumnak nevezni.
Indonézia pénteken felszólította Mianmart, hogy dolgozzon ki terveket a külföldre űzött rohingya kisebbség hazatérésének lehetővé tételére. A több ezer rohingyának otthont adó ország az után szólalt meg, hogy két mianmari katona a napokban beszámolt arról, miképpen irtottak ki egész rohingya falvakat parancsnokaik utasítására.
A hágai törvényszék szerint azonnali intézkedéseket kell tenni, melyek megvédik a muszlim kisebbséget.
Nem sokat javult a népirtás elől Bangladesbe menekült muszlim népcsoport sorsa, az emberek félnek visszamenni Mianmarba – tapasztalta a helyszínen a HVG tudósítója.
A Nobel-békedíjas Aung Szan Szú Kji Magyarországon tárgyalt Szijjártó Péterrel. A mianmari vezetőit korábban szerte a világon bírálták, mert tétlenül nézte a minmari rohingya kisebbség elüldözését, ezrek legyilkolását. A két ország szorosabbra fűzi gazdasági kapcsolatait.
Bangladesben vizsgálják a hágai bíróság tisztségviselői a vádemelés lehetőségét, bár Mianmar nem ismeri el a bíróság joghatóságát.
Kilenc rendőrt meggyilkoltak, kettőt megsebesítettek a nyugat-mianmari Arakán államban lázadók egy őrposzt elleni támadásban - számolt be egy katonai szóvivő vasárnap egy helyi híroldalnak.
A bangladesi kormány már nem tud több menekültet befogadni, de az Egyesült Államok még több segélyt ad.
Ez elmúlt 18 hónapban már több mint hétszázezren menekültek el Mianmarból Bangladesbe.
A világszervezet által kiadott iratban az áll, a mianmari rohingják ellen elkövetett súlyos emberi jogsértések, a falvak indokolatlan felégetése, nők tömegeinek megerőszakolása, ezrek megölése nem tartozhatott a katonai szükségszerűség körébe. A több száz interjún alapuló jelentés szerint több katonai vezetőt bíróság elé kellene állítani, illetve komolyan felvetik a kormány felelősségét is a népirtásban.