Orbán Balázs a svéd NATO-csatlakozásról: A magyar parlament nem egy szavazógyár
Ezt akkor tisztáztuk.
Ezt akkor tisztáztuk.
A török államfő szerint az amerikaiak is elfogadják ezt az üzletet, habár Washington korábban határozottan tagadta, hogy a NATO bővítésének bármi köze is lenne a törökök vadászgépigényének kielégítéséhez.
Svédország NATO-csatlakozása kapcsán kijelentette: „Nem biztos, hogy ezt nekünk meg kell szavazni.” Svédország NATO-csatlakozásának kérdése lassan egy éve húzódik, de továbbra sem világos, a magyar kormány támogatásához mit kellene tenniük a svédeknek.
A zárószavazás pontos dátuma ugyanakkor egyelőre nem ismert.
A házelnök azt ígérte, hogy a svéd kérvény ratifikálásában nem Magyarország lesz az utolsó.
Az erről szóló hírében az MTI elfelejtette közölni, hogy Törökország mellett Magyarország a másik állam, amely még nem hagyta jóvá a svédek és a finnek csatlakozási szándékát.
A külügyminiszter szerint azonban nincs ok az aggodalomra, a parlament napirendre fogja tűzni a ratifikációs szavazást.
Magyarország és Törökország a két olyan NATO-ország, ami még nem ratifikálta Finnország csatlakozását a szövetséghez.
A dokumentumot, amely a nők elleni erőszak felszámolására jött létre, Magyarország 2014-ben ugyan aláírta, de azóta sem ratifikálta.
A macedón kormány elfogadta azt a javaslatot, amely szerint az egykori jugoszláv tagköztársaság nevét Észak-Macedóniára változtassák, a javaslat hamarosan a parlament elé kerül – közölte a Vesti.mk szkopjei hírportál.
A lépés nagy lendületet adhat ahhoz, hogy a dokumentum még az év vége előtt hatályba lépjen.
Több másik ország után Litvánia is úgy döntött szerdán, hogy felfüggeszti a hamisítás elleni kereskedelmi megállapodás (Anti-Counterfeiting Agreement - ACTA) ratifikálási folyamatát.