Az orosz parlament felsőházának alelnöke a svéd NATO-tagságról: „Magyarország, mint nem semleges, de szuverén állam behódolt a Nyugatnak”
Konsztantyin Koszacsov szerint Svédország, mint semleges állam, megszűnik létezni.
Konsztantyin Koszacsov szerint Svédország, mint semleges állam, megszűnik létezni.
A frakcióvezető szerint a kormánypárti képviselőcsoport támogatni kívánja a ratifikációt.
A török elnök aláírásával véglegesítette a törökországi ratifikációt.
Azért tettek egy kitételt, miszerint az egyezmény elfogadása nem kötelezi őket arra, hogy ők is bevezessék a társadalmi nem fogalmát.
Norvég külügyminiszter: Svédországnak még a júliusi csúcstalálkozó előtt a NATO tagjává kell válnia.
Eero Heinäluoma még a dátumát is tudja az aktusnak, szerinte ez október 24-én fog megtörténni.
Az Európába igyekvő ukránokkal ellentétben a magyar parlament az egyezmény ratifikálását két éve nyilatkozatban utasította el.
Az osztrák államfő hétfőn aláírta a Horvátország európai uniós csatlakozásáról szóló szerződés ratifikációs okmányát. Ezzel Ausztriában is lezárult a ratifikációs folyamat.
A lett parlament jóváhagyta csütörtökön a költségvetési szigort előirányzó uniós stabilitási-pénzügyi paktumot. A százfős törvényhozásban 67 képviselő szavazott a törvény mellett, 29 ellene, egy képviselő tartózkodott, hárman pedig nem voltak ott a szavazásnál.
Véget ért a francia pártok közötti politikai konszenzus Görögországgal kapcsolatban: az ellenzéki szocialisták szerda hajnalban tartózkodtak annak a két törvényjavaslatnak a szavazásakor, amelyekkel a nemzetgyűlés ratifikálta az Európai Stabilitási Mechanizmus (ESM) néven ismert állandó válságkezelési rendszert.
Már 11 euróövezeti állam ratifikálta az európai mentőcsomagok motorjának számító Európai Pénzügyi Stabilitási Eszköz (EFSF) jogköreinek bővítését, amelyről július 21-én állapodtak meg az euróövezeti tagállamok vezetői. Németországban éppen csütörtökön hagyta jóvá a módosításhoz szükséges törvényt a Bundestag. Korábban Belgium, Finnország, Franciaország, Görögország, Írország, Olaszország, Luxemburg, Portugália, Spanyolország és Szlovénia is megszavazta a bővítést.
Lech Kaczynski lengyel államfő aláírta szombaton a Lisszaboni Szerződés ratifikációs okmányát.