Új repülő pteroszauruszfajt fedeztek fel Ausztráliában
Mintegy százmillió évvel ezelőtt élt, eddig ismeretlen pteroszauruszfaj maradványait fedezték fel Ausztrália északkeleti részén.
Mintegy százmillió évvel ezelőtt élt, eddig ismeretlen pteroszauruszfaj maradványait fedezték fel Ausztrália északkeleti részén.
Görcsbe rándult lábakkal, hátraszegett fejjel fekvő védett ragadozó madarak tetemeire bukkantak Mórahalmon. Az állatokat nyilvánvalóan megmérgezték, a rendőrség ismeretlen tettes ellen nyomoz.
Tekintélyt parancsoló, késő-pleisztocén korszakban élő sas maradványaira bukkantak kutatók, jó eséllyel ez a valaha élt legnagyobb sas a Földön.
Feltehetően a kisnyulak védelmében lépett akcióba a közelben portyázó ragadozóval szemben.
Világszerte csökken a ragadozó madarak száma – figyelmeztetnek a kutatók az amerikai tudományos akadémia folyóiratában (PNAS) megjelent tanulmányukban.
Meg a keselyűket, héjákat és egyéb nagy madarakat. Egy új amerikai fejlesztés azonosítja a közeledő madarat, és ha kell lefékezi a turbinalapátokat.
Több esetben a rendőrség nyomoz.
Új ragadozó madárfajt, egy kuhit figyeltek meg Magyarországon, a Vértesben.
Spanyol kutatók meglepő felfedezést tettek a barna kánya fészeképítésével kapcsolatban. A szinte világszerte megtalálható ragadozó madár Spanyolország déli részén fészkeit fehér műanyaggal díszíti fel.
Erdei fülesbaglyok tanyáznak Szolnok belvárosában, ahol egy fán nappal akár 30-40 példány is gyülekezik, hogy kipihenje az éjszakai vadászat fáradalmait.