Péterfy-Novák Éva: A Libri Kiadónál a jövőben nem kívánom megjelentetni a könyveimet
Az író köszönetet mondott, hogy megjelenhetett a kiadónál, de nem várja meg, hogy ezután is azt írhat-e, amit akar.
Az író köszönetet mondott, hogy megjelenhetett a kiadónál, de nem várja meg, hogy ezután is azt írhat-e, amit akar.
A Felhő Café évente négy-öt címet tervez kiadni.
Péterfy-Novák Éva és Péterfy Gergely néhány héttel ezelőtt úgy döntöttek: hosszabb időre elhagyják Magyarországot. Részleges emigrációba vonultak, mert – mint fogalmaznak – a hazai mérgező légkör elszívja az összes kreatív energiájukat. Most Olaszországban, egy Todi nevű városban élnek, és mindketten regényt írnak. Videochaten értük el őket.
A Rozsdatemető 2.0 változatában megmutatta, hogyan ütnek vissza nemzedéki sérülések, Az ember tragédiáját mai környezetbe helyezte, most pedig Péterfy-Novák Éva megtörtént esetekből írt regényét adaptálta színpadra és rendezte. HVG-interjú Tasnádi István rendezővel, a Színház- és Filmművészeti Egyetem tanárával.
Legyen nőnap! címmel szervezett jótékonysági eseményt többek között a Nem tehetsz róla, tehetsz ellene civil szervezet és a Patent Egyesület. A demonstráció és koncert lényege, hogy a nőnap ne az ajándékba adott bonbonokról szóljon, hanem inkább a családon belüli és a párkapcsolati erőszak visszaszorításáról. Legyen ez a nap a női egyenjogúságért folytatott harc ünnepe is. A nők elleni erőszak áldozatainak jogi képviselete céljából gyűjtést is szerveztek, az esemény fővédnöke Karácsony Gergely volt, a fellépők között szerepelt Halász Judit, Oláh Ibolya és Kollár-Klemencz László. Meglepetés volt Varga Judit igazságügyi miniszter személyes levele, amelyben a támogatásáról biztosította a szervezőket.
Péterfy-Novák Éva író nyílt levelére reagált a miniszter.
Az író szerint vannak helyzetek, amikor nem érdemes köntörfalazni, ezért a Facebook-oldalán leírta: Kenderesi Tamás tapló módon viselkedett, csak képtelen mindezt elismerni.
A családi erőszak legmélyebb bugyrait tárja fel a szerző. A történet arról szól, hogy a gyerekkorában megerőszakolt férfi apaként gátlástalanul elcsábítja lányát.
Mélypontok mindenki életében vannak, Péterfy-Novák Éva író, az Egyasszony és A rózsaszín ruha szerzője azonban kicsit mintha többet kapott volna ebből a gyerekvállalás környékén. Hogyan nyerhető vissza az erő a trauma után, és mi kell ahhoz, hogy az önbizalom újra az életünk része legyen?
„Elkerülni a nehéz témákat gyávaság. Én pedig nem akarok gyáva könyveket írni” – írja új kötete utószavában Péterfy-Novák Éva. Az Apád előtt ne vetkőzz olyannyira nem gyáva, hogy az ember legszívesebben ötpercenként dobná el magától dühében.
Az író sírógörcsökről, a katartikus írásról és a bántalmazottak védtelenségéről is beszélt a HVG-nek.
Az írónőt megdöbbentette az emberekből feltörő erőszak és az empátia hiánya.