Előzött Nigel Farage pártja, most ők a legnépszerűbbek az Egyesült Királyságban
A kormányzó Munkáspárt lejtmenetben van, és a torykra is kevesebben szavaznának, mint az előző felmérés idején.
A kormányzó Munkáspárt lejtmenetben van, és a torykra is kevesebben szavaznának, mint az előző felmérés idején.
Minden belső ellentét dacára ez a mozgalom újraformálhatja a világot, írja a brit lap.
Ártatlan félrehallás vagy tudatos csúsztatás – végső soron mindegy. A lényeg, hogy a republikánus tábor új mémet gyártott.
Magyarország a legpopulistább ország 33 európai ország közül, Orbán Viktor rendszere jelentős károkat okoz a liberális demokráciának – ezek a fő megállapítása egy most közölt kutatásnak.
Idén lesz 30 éve, hogy leomlott a berlini fal, ezzel pedig nemcsak Németország, hanem Európa is újraegyesült. Három évtizeddel később azonban ismét fal épül a kontinensen – ideológiai értelemben mindenképp. Ez a hvg.hu heti politikai elemzése.
Orbán Viktor úttörő abból a szempontból, ahogyan az államszervezetet átformálta, ahogyan elkezdte megfojtani a civil szférát és a sajtót, ráadásul a liberalizmus megsemmisítésére törekszik. Interjú Jan-Werner Müllerrel, a Princeton Egyetem politológiaprofesszorával a populizmusról, a miniszterelnökről, és arról, hogy egyenlőségjelet lehet-e tenni Magyarország és Venezuela közé.
A Fidesz populista és migránsellenes üzenetekkel próbálja felforrósítani a hangulatot a vasárnapi parlamenti választásokra. Ha Orbán Viktornak és pártjának sikerül újabb győzelmet besöpörnie, abból erőt meríthetnek Európa populista erői az Al-Dzsazíra helyzetjelentése szerint.
Mostanra általános vélekedéssé vált, hogy egy populista fordulat következett be a világban, amit sokan a demokrácia ellenében, romboló folyamatként határoznak meg. De mi az a populizmus, és hogy került Magyarországra? Erre kereste a választ Antal Attila.
Magyarország 2008-ban, már Görögország előtt csődhelyzetbe került, és a kormányváltás után, hat év megfeszített munkával sikerült konszolidálni a gazdaságot – ezt mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, a Financial Times londoni gazdasági napilap online kiadásának csütörtökön megjelent írásában, amelyből az MTI készített összefoglalót.
Akkor is a populisták állítják össze a politikai napirendet, amikor nem ők vannak hatalmon – írja az Amerikában és Európában is terjedő populista politikáról szóló cikkében az Economist. Az anyagból Orbán Viktort sem felejtették ki.
Államtitkári rangú tisztségbe nevezte ki Victor Ponta román miniszterelnök Liviu Robert Neagut, a román populista Dan Diaconescu-féle Nép Pártja (PPDD) főtitkárát.
A XX. század első felében Argentína a világ leggazdagabb országai között volt. Mára, a populista-demagóg politikával és a centralizált, gazdaság és vállalkozás szabadságát erősen leszűkítő intézkedésekkel visszaestek a hatvanadik helyre. Magyarország számára mindebből sok tanulság levonható.