Einsteinnek már a születésnapja előrevetítette, hogy jó matekos lesz
Március 14-én született a fizika legnagyobb popsztárja. Ez a dátum a matematika egyik legfontosabb számát is takarja. Ma ünnepeljük a nemzetközi pí-napot.
Március 14-én született a fizika legnagyobb popsztárja. Ez a dátum a matematika egyik legfontosabb számát is takarja. Ma ünnepeljük a nemzetközi pí-napot.
Az iskolában arra kíváncsi a tanár, mi az, amit nem tud a gyerek, ahelyett, hogy azt nézné, mit tud – állítja Juhász Péter matematikatanár, aki szerint akkor lehet élvezetes a matektanulás, ha a gyerekekhez közelebb álló, akár játékos problémákról lenne szó, ha lenne elég idő elmélyedni egy-egy feladatban, és ha lehetne tévedni is. A nemzetközi π-napon természetesen szót ejtünk erről a csodálatos, irracionális számról is.
Március 14-e a nemzetközi pí-nap (π-nap), amely a matematika leghíresebb számának, a pí-nek az ünnepe. Egy magyar matematikai egyesület is megünnepli ezt a jeles napot, nem is akárhogyan.
Ma van a Pí-nap, ugyanis március 14-e a matematika egyik leghíresebb számának, a π (pí) számnak (ami két tizedesig: 3.14) a hivatalos ünnepe. Sőt, 2019 óta ez a Matematika világnapja is, amit immár néhány magyar iskola is komolyan vesz, és fesztivált csap matekversennyel, Pí-verssel, Pí-zzával és pí-tével.
Ma van a nem hivatalos napja a legkülönlegesebb számnak.
Március 14-e a matematika egyik leghíresebb számának, a π (pí) számnak az ünnepe.
Hivatalosan is március 14. lett a matematika világnapja. A dátumot naná, hogy nem véletlenszerűen választották.
Emma Haruka Iawónak 121 napjába telt, hogy 9 billóval több tizedesjegyet számoljon ki a pí értékének, mint amit az eddigi rekord jelentett.
Március 14-e (3.14) a pí (π) nemzetközi napja, amúgy teljesen véletlenül Einstein születésnapja. E szám egyébként dalokat, verseket is ihletett.
Legközelebb 100 év múlva lehet majd ráfogni egy adott pillanatra, hogy annyira tökéletesen a pi (π) számról szól, mint a mai.