4,2 millió forintot fizetett valaki egy penészmintáért, és jó oka volt rá
Majdnem 12 ezer fontért kelt el a kiszáradt, majdnem 90 éves penészminta, amelyből Alexander Fleming kivonta a penicillint.
Majdnem 12 ezer fontért kelt el a kiszáradt, majdnem 90 éves penészminta, amelyből Alexander Fleming kivonta a penicillint.
Az orvostudomány alappillérét jelentik a heveny fertőzés leküzdésére adott antibiotikumok, azonban ez az alappillér könnyen összeomolhat, amennyiben a gyógyszercégek nem fejlesztenek új szereket, illetve a meglévőkből komoly profitot nyernek például krónikus megbetegedések, és életmóddal kapcsolatba hozható kórok esetén.
Az Urbanlegends.hu oldal szerkesztője legfrissebb bejegyzésében annak jár utána, valóban volt-e valamilyen kapcsolat Winston Churchill és Alexander Fleming, a penicillin feltalálója között.
Lehet, hogy egy vakcina az oka, talán egy antibiotikumnak köszönheti az életét, esetleg a röntgen segített. Tény, hogy az orvostudomány felfedezéseinek köszönhető, hogy egy rettegett, halálos kór könnyen kezelhető, mindennapi esetté szelídül. A tudósoknak gyakran játszott a kezére a véletlen. De létezhet-e annyi sorozatos szerencsés egybeesés, ami például a penicillin felfedezéséhez vezetett?
A világ eddigi legnagyobb felbontású képe készült el arról a fehérjeburokról, ami a Penicillium stoloniferum vírust veszi körbe, olvasható ez a Proceedings of the National Academy of Sciences szaklapban.