A fenyőfában megtalálható vegyületből, valamint a papíripar melléktermékéből is előállíthatóak lehetnek gyógyszerek – például fájdalomcsillapítók –, és ez a bolygónknak is jó hír lehet.
Egy egykori pártirodából és egy fészerből indult, de húsz év alatt közel 10 milliárd forint éves forgalmú céggé fejlesztette a vállalkozását Bodrogai Ferenc, a Forest-Papír tulajdonos-ügyvezetője, aki az elején a közelébe sem akart menni a papíriparnak. A cégvezetőnek sarkos véleménye van szinte mindenről. Mérges a kereskedelmi láncokra és az ügyeskedőkre, az áfával trükközőkre, szerinte az Európai Unió egy katyvasz, amellyel szemben Magyarország pénzügyi forgalma negatív, állítja, a hipermarketeknek erősen leáldozóban van, a politikához pedig nem szabad dörgölőzni.
Az osztrák családi tulajdonban lévő Prinzhorn Csoport csomagolási divíziója, a Dunapack, jelentős korszerűsítő beruházást hajt végre nyíregyházi gyárában. Az 5,7 millió euró (1,7 milliárd forint) összértékű beruházás célja a Dunapack nyíregyházi gyára gépeinek és infrastruktúrájának modernizációja, ezáltal a termelés minőségének és rugalmasságának fokozása, a termelékenység és a termelési kapacitás növelése.
Az új kapcsolt hő- és villamosenergia-termelő erőmű biztosítani fogja a gyár energiafüggetlenségét és hosszú távú versenyképességét. A Prinzhorn Holding jelenleg tárgyalásokat folytat magyarországi tevékenységét érintő hasonló beruházásról.
A Prinzhorn Holding megnyitotta új hullámpapír csomagolóeszközöket előállító üzemét Herszonban, Dél-Ukrajnában. A beruházásnak köszönhetően jelentősen növekszik Magyarország csomagolópapír exportja.
A kereslet visszaesése miatt szeptember végéig bezárja pátyi hullámkartonüzemét a világ egyik vezető papíripari csoportja, a finn Stora Enso. A papírmulti a 2008 óta működő komáromi egységében összpontosítja magyarországi gyártását .
Az átlagos fizetési határidő tavaly ugyan valamelyest csökkent, ez azonban továbbra sem jelenti azt, hogy javulna a fizetési fegyelem. Sokkal inkább jellemző, hogy az elhúzódó nehéz gazdasági helyzetben a cégek inkább rövidebb fizetési határidőket szabnak meg, ezzel próbálják ugyanis likviditási helyzetüket javítani.
A termelés 2008-as leállítása után és a papírgép valamint egyéb berendezések leszerelését követően a Mondi cég eladta egykori Szolnok Papírgyárának többségi részvénypakettjét Ferencz Gábornak, az eddigi igazgatósági tagnak – közölte a vevő.