Itt a magyarok toplistája: melyik gyártó telefonjait veszik a legtöbben?
Kicsit más képet mutat az okostelefon-gyártók népszerűségi sorrendje attól függően, hogy a világpiacot vagy a magyarok vásárlási preferenciáit nézzük.
Kicsit más képet mutat az okostelefon-gyártók népszerűségi sorrendje attól függően, hogy a világpiacot vagy a magyarok vásárlási preferenciáit nézzük.
Izgalmas folyamatokra mutat rá a Counterpoint Research elemzése azon a kínai piacon, amely egyrészt az ország méreteiből adódóan hatalmas, másrészt a kínai gyártók világpiaci dominanciája miatt érdekes terepe a változásoknak. Érdemes rá odafigyelni.
Az okostelefon-piac ugyan alig bővült 2021 utolsó negyedévében, de vannak gyártók, melyek örülhetnek. Előrelépett az Apple, erősített a Samsung, megtorpant a Xiaomi.
Kevés mobilgyártó próbálkozott meg azzal, hogy szinte totális piacvesztése után újra szerencsét próbáljon az iparágban. Néhány éve a Nokia tért vissza, az idei év nagy játékosa pedig a Honor. A gyártó hetek óta itthon is elérhető telefonjának példáján vesszük végig, milyen esélyei vannak.
Magabiztosan erősödik a Xiaomi Európában, olyannyira, hogy belátható távolságba került az okostelefonok piacát hagyományosan vezető Samsung részesedése is. De más márkákra is érdemes odafigyelni.
Miközben a piaci szakértők éppen azt találgatják, hogy a mobilpiacon feltűnően gyors területfoglalásba kezdett, szintén kínai Xiaomit is utoléri-e a Huawei sorsa, a két és fél évvel ezelőtt amerikai szankciókkal sújtott gyártó kezdi összeszedni magát.
Az európai piacon már a Xiaomi a legnépszerűbb okostelefon-gyártó. Magyarországon ugyan még nem, de ami a hazai toplistán történik, azt nyugodtan nevezhetjük földcsuszamlásszerű változásnak.
Némiképp eltér a globális rangsortól az okostelefon-gyártók hazai sorrendje.
Nincs nagy meglepetés a tavalyi év okostelefon-eladásait összesítő toplistán. Amiért viszont mindenképpen érdekes: jól mutatja, miért is zárja be telefongyártó üzletágát az egykoron nagy névnek számító LG.
Hol van már a mobilgyártás aranykora? A legtöbb gyártó kiegyezne a tavalyi első negyedév 5 százalék körüli zsugorodásával, de a koronavírus jóval határozottabban húzta be a féket.
Közzétette idei harmadik negyedévre vonatkozó okostelefon-piaci jelentését a Canalys. Elég rápillantani a grafikonra, és máris kirajzolódik az idei év történéseinek hatása, melynek révén máris alakul a gyártók helyzete.
Az árazási politika és a termékportfólió bővítése alakíthatja a mobilpiacot a következő időszakban. A folyamat egyik érdekes szereplője lehet a Huawei helyére benyomulni próbáló Xiaomi. És egyre égetőbb kérdés, hogy mi lesz a Huawei sorsa.