Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#női_vezetők

hvg360 Sztojcsev Iván

Méghogy semmire nem jók a női vezetők? Őket nevezik ki, ha valakinek el kell vinnie a balhét

Amikor egy vállalat vagy egy párt nagy bajba kerül, sokkal nagyobb valószínűséggel nevezhetnek ki az élére egy nőt, aki aztán az arcát adja a bukáshoz – most épp az amerikai választás kapcsán figyelt fel újra a világ az üvegszikla-elméletre. Ez pedig nem csak hangzatos szlogen, hanem tudományosan valóban igazolható tény. Sőt, azt is bebizonyították már, hogy gyakorlatilag bármelyik csoportra igaz, amelyiknek egyébként kevés esélye volna megtörni a középkorú vagy öreg fehér férfiak hatalmát.

HVG Könyvek HVG Könyvek

Miért van sok nő az imposztorszindrómások között?

Az imposztorszindróma az a mély meggyőződés, hogy nem vagyunk olyan jók, mint amilyennek mások gondolnak. Számos elmélet született arról, miért inkább a nőket érinti ez a szindróma. Részlet a Miért érzem magam kevésnek? című könyvből.

Vodafone Magyarország

"Egy olyan befogadó munkahelyi közeget építünk, ahol mindenki biztonságban, elfogadva érezheti magát"

Egy vállalat sokat tehet azért, hogy az ott dolgozók jól érezzék magukat munka közben, lehetnek akár fiatal pályakezdők, szülési szabadság után visszatérők, vagy épp az LMBTQ-közösséghez tartozók. A folyamatos fejlesztések pedig, legyen szó a rugalmas munkaidőről, a plusz szabadságokról vagy akár a társadalmi felelősségvállalásról, megtérülnek. Hogy néz ki mindez a gyakorlatban egy olyan cégnél, ami néhány éven belül a világ egyik legjobb munkahelye szeretne lenni? Berkes Áronnal, a Vodafone HR vezérigazgató-helyettesével beszélgettünk.

HVG Könyvek HVG Könyvek

Miért nem használják ki a nők a kapcsolatrendszerüket?

Bár a nők gyakran kitűnő kapcsolatépítők, többnyire vonakodnak élni az összeköttetéseik nyújtotta lehetőségekkel - mutatnak rá a női vezetés szakértői. Részlet Sally Helgesen és Marshall Goldsmith Hogyan érvényesüljünk nőként? című könyvéből.

Élet+Stílus Vándor Éva

Van, ahol szégyen, ha nincs nő vezető pozícióban

A példaképek azért vannak, hogy lássuk magunk előtt: meg lehet csinálni – vallja Ausztrália első női külügyminisztere. Julie Bishop nem ismer olyan politikust, aki azért akarna egy posztot, mert nő, és úgy gondolja, minden nő azt szeretné, hogy a tehetségét, az értékeit ismerjék el. Az ausztrál külügyminisztert budapesti látogatásán kérdeztük.