A tálibok bezáratnak minden nőket foglalkoztató civil szervezetet Afganisztánban
Illetve mostantól azt is elvárják, hogy az épületeken ne legyenek olyan ablakok, amelyeken keresztül rálátni olyan helyekre, ahol egy nő ülhet vagy állhat.
Illetve mostantól azt is elvárják, hogy az épületeken ne legyenek olyan ablakok, amelyeken keresztül rálátni olyan helyekre, ahol egy nő ülhet vagy állhat.
Pelenkázó, közbiztonság, babakocsi-tologatás – nagyjából ezek az első szempontok, amelyek eszünkbe jutnak, ha arra gondolunk, mitől lehet nőbarát egy város. A nemi sztereotípiákra épülő megközelítés helyett azonban fontosabb lenne felmérni, hogy közterületeink akkor lesznek élhetők, ha ott minél több csoport jól érzi magát – ehhez viszont jobban kéne figyelni arra, ki és hogyan használja azokat.
Óriási hendikeppel indulnak azok a nők, akik vezető szerepre pályáznak a közéletben vagy az üzleti világban Magyarországon. Pedig nem csak a demokrácia, hanem a gazdasági növekedés szempontjából is igazolható előnyökkel járna, ha több nő lenne jelen a legmagasabb szinteken.
A rendelkezést a női egyenjogúság világnapján hozták meg. A sok tó körül húzódó nemzeti park eddig népszerű családi programot kínált az afgánoknak, de a tálib vezetés már ebből is kizárta a nőket.
A nyugati világban nincs kormány, amelyben egyetlen nő sincs, igaz, máshol se sok. Az ENSZ adatai szerint 190 országból idén januárig mindössze kilenc, Magyarországtól jó messze fekvő ország kormányában nem volt nő.
Az önkormányzat bocsánatot kért.
A külföldi olvasók képbehelyezéséért a Guardian hosszan sorolja, mi mindent tett a magyar köztársasági elnök, mielőtt színpadra lépett és a női egyenlőségről papolt.
A Kiscelli Múzeumban egy szórakoztató és sok szempontból nosztalgiát keltő kiállításon szemezgethetünk az elmúlt 150 év hajjal kapcsolatos emlékeiből, miközben azt is megtudhatjuk, hogy mekkora feltűnést keltettek az első fodrászlányok Budapesten, miként lett a hajtól való önkéntes megszabadulás a belső erő szimbóluma, és hogy ki volt valójában a megénekelt Gedeon bácsi.
Egy kéretlen beszólás vagy érintés, egyenlőség a munkahelyeken, hasonló munkáért hasonló bér, társadalmi láthatóság és képviselet: mind olyan ügyek, amelyek ellen vagy amelyekért még manapság is harcolni kell. Milyen helyzetben vannak a nők itthon és más, külföldi országokban? Melyek azok a problémák, amelyek kortól és társadalmi státusztól függetlenül mindenkit érintenek? Ha vannak eredmények, akkor melyek azok, amelyek előre mozdították a női egyenjogúság ügyét? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keressük a választ cikkünkben.
A profi labdarúgók nemzetközi szakszervezete (FIFPRO) közleményt adott ki Amir Aszr-Azadani iráni profi labdarúgóról.
A műsor célja, hogy lerombolja a nőket övező sztereotípiákat.
Felbukkant egy nő is a stúdióban, de ő csak egy pohár vizet vitt a vendégeknek.