Washington Post: Soros azt a rendszert változtatná meg, amely gazdaggá tette
Lehet-e filantróp milliárdos egy nyílt társadalomban? Ezt a kérdést is igyekszik megválaszolni a Washington Postban megjelent Soros Györgyről szóló írás.
Lehet-e filantróp milliárdos egy nyílt társadalomban? Ezt a kérdést is igyekszik megválaszolni a Washington Postban megjelent Soros Györgyről szóló írás.
Segített lerombolni a kommunizmust, segített Orbánnak, de mintha kanállal merítette volna a tengert.
Az amerikai-magyar üzletember szerint a világ forradalmi időket él, világszerte erősödik a nacionalizmus, a jövő bizonytalan. Ám ő tántoríthatatlan, továbbra is a nyílt társadalom céljaiért dolgozik. Vélemény.
Az ellenfelei által mindenhatónak leírt Soros György szerint politikai öröksége minden korábbinál nagyobb veszélyben van - írja a magyar származású amerikai üzletembert bemutató cikkében a New York Times.
Miért érezte magát egy hatalmas emésztőcsatornának Soros György? Mikor látta meg, hogy válságban van a globális kapitalizmus? Mióta gondolja azt, hogy a megoldás a nyílt társadalom? A kormány nemrég kezdte közellenségként beállítani Sorost, pedig a milliárdos-filantróp már majdnem két évtizede mondja, amit mond.
Úgy látja, a magyar kormánynak az úgynevezett „Soros-terv” elleni propagandakampánya kudarcot vallott. Újabb válasz a Soros-ellenes kampányra. Soros György írása.
Az uniós válságkezelésben előnyös fordulatot vár, a nyílt társadalmat viszont veszélyben látja Soros György, a 25 éves CEU Business School alapítója, aki az évfordulós ünnepségen elmélkedett a világ menetéről. Az eseményen a hvg.hu tudósítója is jelen volt.
A piacok mindenhatóságát hirdető fundamentalizmus rossz és veszélyes doktrína, különösen, ha a politikai döntéshozatalba is átszivárog. Ezért a politikai döntéshozatalt és a piaci részvételt el kellene különíteni egymástól – vélekedett Soros György a Közép-Európai Egyetem szervezésében a Magyar Tudományos Akadémián tartott előadásában, ahol ezúttal a piaci és a társadalmi értékrendek között húzódó konfliktusokra mutatott rá.
A demokráciában a politikai elit célja, hogy megválasszák, és hogy hatalmon maradjon. Még demokráciában sem feltételezhetjük, hogy az emberi gondolkodás vagy a politikai párbeszéd célja a valóság megismerése lenne – mondta Soros György a politikai diskurzus manipulatív jellegére utalva szerdán a Magyar Tudományos Akadémián tartott előadásában, ahol ezúttal filantróp tevékenységét meghatározó társadalomfilozófiájáról beszélt.