Anthony Fauci, a Covid-járvány amerikai arca elkapta a nyugat-nílusi lázat
A 83 éves immunológust kórházban kezelték.
A 83 éves immunológust kórházban kezelték.
Július végén jelentették az első esetet, azóta az ország több pontján is találtak betegeket. A következő hetekben tovább nőhet a fertőzöttek száma a meleg idő miatt.
Budapestről és Hajdú-Bihar megyéből jelentettek megbetegedéseket a kórházak.
Gyorsított eljárásban szállíthatja a teszteket, amikkel a nyugat-nílusi vírus jelenlétét ellenőrzik a véradók körében. A Vascular Ventures Kft. korábban a Covid-tesztekkel kaszált nagyot.
Egyelőre nem az invazív, hanem az őshonos szúnyogfajokban mutatták csak ki a nyugat-nílusi lázat, de a jövőben több kórokozót is terjeszthetnek a betolakodó fajok. A képlet azonban nem ilyen egyszerű, és szerencsére akad egy-két jó hír is.
A Népegészségügyi Központ azt kéri, fokozottan védekezzen mindenki a szúnyogcsípések ellen.
Az Országos Vérellátó Szolgálat szerint tévesen jelent meg a hír az elmúlt napokban, miszerint a 16, és 22. kerületben, valamint Szegeden nem lehet vért adni az ázsiai tigrisszúnyog jelenléte miatt.
Századokon át az idegeneket okolták minden betegségért, ezért kapták ezek kölcsönösen más nemzetek nevét. Kezdetben a mostani világjárvány okozó vírust is kínainak mondták, de az Egészségügyi Világszervezet fellépése nyomán ma már a semleges Covid-19 nevet viseli.
A nyugat-nílusi vírussal kapcsolatban végeztek kutatást magyar szakemberek, amivel arra keresték a választ, a súlyos neurológiai tünetek milyen kockázatot jelentenek a vírus okozta megbetegedésben szenvedőknek.
A görög egészségügyi hatóságok arra kérik az embereket, hogy tegyenek meg minden szükséges óvintézkedést a szúnyogcsípések ellen, mert a rovarok a nyugat-nílusi láz néven ismert vírusbetegséget terjesztik.
A betegségre specifikus terápia nincs, csak tüneti kezelést lehet alkalmazni.
Egy 72 éves asszony halt bele a szúnyogok által terjesztett betegségbe. Nem járt külföldön, hazájában kapta el.