Most derült ki, hogy mekkora is volt valójában a bejrúti robbanás
A bejrúti robbanássorozat immár hivatalosan is a világtörténelem egyik legnagyobbika azok közül a pusztítások közül, melyeket nem nukleáris szerkezet okozott.
A bejrúti robbanássorozat immár hivatalosan is a világtörténelem egyik legnagyobbika azok közül a pusztítások közül, melyeket nem nukleáris szerkezet okozott.
A kutatóknak sikerült rekonstruálniuk a 2017 szeptemberében történt atomkísérletet, ami alapján úgy tűnik, komoly károkat szenvedett az észak-koreai Mantap-hegy.
Több mint kétszáz ember halhatott meg Észak-Koreában, amikor egy szeptemberi nukleáris robbantás után beomlott egy építés alatt álló alagút - jelentette közelebbről meg nem jelölt forrásokra hivatkozva kedden a japán Aszahi televízió.
Észak-Koreában két tűzijátékkal és egy phenjani nagygyűléssel tisztelegtek szerda este a sikeres kísérleti nukleáris robbantást végrehajtó tudósoknak – jelentette a KCNA hivatalos hírügynökség.
Interaktív térképen követhető nyomon valamennyi eddig ismert nukleáris robbantás.
James Arbuthnot brit parlamenti képviselő szerint egészen valószínű, hogy valamelyik „lator állam” nukleáris fegyvert robbant a világűrben, hogy az így keltett sugárzással lerombolják a nekik ellenséges országok áram- és vízellátását. Az amerikai kongresszus és az OECD is készített már elemzéseket, s a napkitörésektől legalább annyira tartanak, mint a latroktól.
Tegyük fel, hogy megtörténik az elképzelhetetlen, és atombomba robban fel egy nagyvárosban. Mit tegyenek az ott lakók? Hogyan menekülhetnek meg a halálos sugárzástól? Az USA kormánya - egy új tájékoztatási stratégia részeként - most meglepő választ ad a kérdésekre.
A Google Maps felvételein láthatóak az elmúlt évtizedekben elvégzett nukleáris robbantások kráterei.