Erős ígéret Kim Dzsonguntól, beletaposhat a gázpedálba Észak-Korea
Amerikai fenyegetést emleget, és az atomarzenál fejlesztésére tett ígéretet friss beszédében Észak-Korea vezetője.
Amerikai fenyegetést emleget, és az atomarzenál fejlesztésére tett ígéretet friss beszédében Észak-Korea vezetője.
Szigorítja az antimonexportot Kína, márpedig ezt az anyagot nemcsak a napelemgyártásban és a tűzvédelemben, de a hadiiparban is használják, egyebek mellett atomfegyverekhez is. Az anyag messze legnagyobb előállítója az ázsiai ország, és az új korlátozás a globális erőviszonyok alakulásába is beleszólhat, különösen, hogy az ukrajnai és a gázai háború miatt egyre több, nukleáris robbanófejjel nem rendelkező kormány kezdte el komolyan fontolgatni saját atomarzenálja kiépítését.
A Pantex nevű egységet is evakuálták egy időre a környéken pusztító erdőtüzek miatt az Egyesült Államokban.
A hidegháborús fenyegetettség csökkenésével leszerelték a nukleáris fegyvereket a támaszponton, most visszavinnék.
Új módszeren dolgoznak az Egyesült Államokban, hogy ellenőrizzék az ország nukleáris készletének megbízhatóságát. Ehhez nem robbantanak (erre a törvények miatt nem is lenne lehetőség), hanem speciális röntgensugarakat vetnek be, és az eredményeket összevetik a számítógépes szimulációkéval.
Kérdéses, lehet-e stratégiai vereséget mérni egy nukleáris hatalomra, ha pedig területi engedmények árán zárul le az ukrajnai háború, akkor az agresszort jutalmazzuk meg, ami arra buzdít másokat, hogy a nemzetközi szabályok megsérthetők – mondta a hvg360-nak Sz. Bíró Zoltán történész. Interjú.
A silók atomfegyverek indítására is alkalmasak lehetnek. A szakértők szerint hónapok óta folyik a munka.
Egy számítógéppel végzett szimuláció eredményei arra utalnak, hogy a nukleáris eszközök megvédhetik a Földet a semmiből felbukkanó aszteroidáktól.
Két nap múlva vége a nukleáris eszközök felszámolásáról szóló, orosz–amerikai szerződésnek.
Moszkva kész együttműködni Washingtonnal a közepes és rövid hatótávolságú nukleáris eszközök felszámolásáról szóló megállapodás (INF) végrehajtásával kapcsolatban felmerült kölcsönös kifogások ügyében - közölte Nyikolaj Patrusev, az orosz biztonsági tanács titkára oszkvában John Bolton amerikai nemzetbiztonsági tanácsadóval.
Összesen negyven új interkontinentális ballisztikus rakétával bővítik az orosz hadsereg nukleáris fegyverarzenálját még idén – jelentette be Vlagyimir Putyin orosz elnök a Moszkva közelében rendezett, Hadsereg 2015 nevű nemzetközi haditechnikai fórum megnyitóján, kedden. Azt mondta, hogy az új rakéták a technikailag legfejlettebb rakétavédelmi rendszereken is képesek lesznek áthatolni.
Irán soha nem állít elő atomfegyvert, mondta az új iráni elnök egy amerikai tévétársaságnak adott interjúban szerdán.