Budapesten villantott neonáci-gyanús kézmozdulatok miatt vizsgálnak szászországi rendőrhallgatókat
White power? 30. évforduló? Búvár-oké? Gyanús intések a közös fotón a Néprajzi Múzeum tetején.
White power? 30. évforduló? Búvár-oké? Gyanús intések a közös fotón a Néprajzi Múzeum tetején.
Két nappal az ausztriai parlamenti választás előtt az első hely megszerzésére esélyes Osztrák Szabadságpárt FPÖ) több vezető politikusa is részt vett egy olyan temetésen, ahol a halott tiszteletére egy SS-tagok által kedvelt dal is elhangzott.
A kormányközeli sajtómunkatárs a nevét nem vállalta, azt viszont közölte az Átlátszóval, hogy más CD-tartójába szerinte ugyanúgy nem elegáns belesni, mint ahogyan a hálószobájába sem.
Ilaria Salis, az antifa-per elsőrendű vádlottjából lett EP-képviselő szerint a jelenléte az Európai Parlamentben szó szerint a Patrióták szuverenista jobboldalának az idegeire ment.
A feltételezett elkövető egy betiltott neonáci csoport tagja, korábban több erőszakos bűncselekményben érintett volt.
Ignaz Bearth Svájcban megbukott politikusként, majd Magyarországon tűnt fel előbb a Jobbik, majd a Fidesz holdudvarában.
A kitörés túrára igyekvőket megállítják és igazoltatják, az antifasisztákat pedig kutyás és kamerás rendőrök, meg egy drón figyelte.
Amikor valaki az antifa-ügy olasz vádlottjának Ilaria Salisnak járó méltányosságról beszél, nem a tetteit relativizálja, nem a bűnösségét vonja kétségbe, hanem az ártatlanság vélelmét, az uniós normák betartását hiányolja és sérelmezi, írja szerzőnk. Vélemény.
Több vonulás és megemlékezés is várható.
A diák kitervelte, hogy megöli egyik diáktársát, annak származása miatt, ezt pedig a közösségi médiában is megosztotta. Nem rejtette véka alá, sorozatgyilkosnak készült.
Az újpesti polgármester, Déri Tibor is tudomást szerzett róla és azt közölte, minden eszközt felhasznál, hogy ne tartsák meg a rendezvényt.
Két, vélhetően a szélsőséges nézeteiről ismert Betyársereghez tartozó férfit gyanúsítanak azzal, hogy ok nélkül megvertek februárban egy csapat békés fiatalt.