Több mint félmilliárd forint támogatást kap a Kurultáj
A magyar kormány bőkezűen támogatja "Európa legnagyobb hagyományőrző" rendezvényét.
A magyar kormány bőkezűen támogatja "Európa legnagyobb hagyományőrző" rendezvényét.
A program egyik kidolgozója Demeter Szilárd, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója.
A kormányfő éppen Kirgizisztánban jár.
Az érintett szervezetek megkérdezése nélkül júliusban átírták az óvodai alapprogamot, amelybe így hangsúlyosabban került bele a nemzeti nevelés és a keresztény értékek ismerete.
Mindig elfelejtjük, hogy van valami, ami a nemzeti színeknél fontosabb – állítja Danyi Zoltán, aki szerint egy háború nem akkor fejeződik be, amikor abbahagyják az erőszakot, hanem akkor, amikor el tudjuk temetni a halottakat. A dögeltakarító című, nemrég Mészöly Miklós-díjat nyert regény szerzőjével beszélgettünk identitásról, újrakezdésről, nemzeti érzésekről.
Ki-ki akkor élhet értékes életet, és akkor lehet boldog, ha megvalósítja a rábízott feladatokat – mondta a miniszter egy erdélyi lapnak. Szerinte az ezeréves államiságról szóló magyar tapasztalat megkülönböztet minket a szomszédos, a nemzetépítést még tanuló népektől.
Ki a magyar? Hát aki egyetért a mi kis ufóklubunkkal. Aztán amikor kiderül, hogy kevesen vagyunk, lehet rinyálni, hogy fogy a nemzet.
– Te hogyan éled meg a németségedet? – merül fel a jogos kérdés Berlin egyik eredeti állapotában megőrzött, DDR-hangulatú zugszínházában. Azért jogos, mert két nap alatt már nettó nyolc órát taglaltuk, hogy mi a magyar most, és mihez kezdjünk a magyarságunkkal. Továbbá azért is, mert a jelen lévő németek még mindig nem nagyon értik, minek is pörgünk mi ezen ennyit.
A német fővárosban két napon át azzal próbálkoztunk, hogy megfejtsük nemzeti identitásunkat. A berlini biennále ötezer eurót tűzött ki az ötletért, amely képesnek látszik helyrebillenteni a magyarságtudatot. Hat pályázat a német zsűri elé tárja a magyar valót. A Krétakör szervezésében ott volt a véleményvezérekkel megerősített magyar sajtó, ahogy a hvg.hu is.
„A labdarúgás nem csak játék, hanem a forradalom egyik fegyvere” – legalábbis Ernesto ’Che’ Guevara argentin forradalmár szerint. A kijelentést sok tekintetben alátámasztani látszik a vasárnap véget ért Copa America futballbajnokság, ahol egy-egy győzelem - ha nem is forradalmi de - mindenképp jelentős változást hozhat az országok életében.