Egy kormányhivatal kezében a döntés, amivel engedélyezheti a munkáltató számára a két éves munkaidőkeret elrendelését
Mindezt nemzetgazdasági érdekből. Székely Tamás, a Magyar Szakszervezeti Szövetség alelnöke azt mondja, ez nevetséges.
Mindezt nemzetgazdasági érdekből. Székely Tamás, a Magyar Szakszervezeti Szövetség alelnöke azt mondja, ez nevetséges.
Éves szinten a nemzetgazdasági beruházások volumene 17 százalékos emelkedéssel az eddig mért legmagasabb szintre emelkedett 2018-ban. A negyedik negyedévben szintén 17 százalékos volt a bővülés az előző év utolsó negyedéhez képest – jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
A kormány két héttel a választások előtt mintha szinte kizárólag egyes települések egyedi ügyeinek támogatásával foglalkozna – ezt a benyomást kelti a hétfő este megjelent Magyar Közlöny, amelynek nagy részét ilyen rendeletek és határozatok töltik ki.
Negyedével több a beruházás tavalyhoz képest, a feldolgozóipar és az ingatlanpiac húzza a számokat, a víz- és a hulladékgazdálkodás viszont pang.
Egy országot szimulálni nem egyszerű programozói feladat. Megoldható, csak nem minden politikus örülne neki.
Gyengélkedő, átlagos és kiemelkedő kategóriákba sorolja a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara a fővárosi cégeket, és egy elektronikusan elérhető adatbázisban meghatározza a cégek nemzetgazdasági pozícióját. A rendszer alapja kizárólag a cégek pénzügyi beszámolója, így a bírálatok szerint nem is nyújthat valós képet a cégek helyzetéről, sőt még gazdasági kárt is eredményezhet a szolgáltatás.
Az Orbán-kormány gazdaságpolitikáját erősen kritizáló cikket publikált Mellár Tamás a Népszabadságban. A KSH egykori elnöke szerint pótcselekvés összeesküvést látni a forint gyengülése mögött, mert a kormány gazdaságpolitikai tévedései vezettek ehhez.
Két százalékpontot esett (38%) ebben a hónapban nemzetgazdaságok pozitív lakossági megítélésének nemzetközi átlaga. A viszonylagos változatlanságot most egy negatív fordulat követi, az Ipsos Global @dvisor kutatása szerint visszatértünk a 2011. márciusi, s 2010. januári eredményekhez. Magyarország Görögországgal verseng az utolsó helyért.
Az Ipsos 24 országban végzett felmérése szerint változatlanul a lakosság átlagosan 40 százaléka minősíti nemzetgazdaságát jónak, az átlag mögött azonban jelentős regionális eltérések vannak; Magyarország 1 százalékpontot esve, 5 százalékkal a lista alján áll.
Kína három évtizedes lendületes gazdasági növekedés után elhódította Japántól a világ második legnagyobb nemzetgazdaságának kijáró rangot.