Ezt elnézték: jóval több háztartási naperőművet telepítettek a magyarok, mint amennyit a kormány várt
A háztartások már több áramot termelnek, mint Paks.
A háztartások már több áramot termelnek, mint Paks.
Ígéretes napelemkoncepciót mutattak be brit kutatók. A technológiát több tekintetben is a levelek ihlették.
A napelemek tisztán tartásában és a karbantartásukban is segíthet a BladeRanger robotja, mely gyakorlatilag teljesen önállóan tud működni, és már tesztelik a drónos kihelyezését is.
Május elején 0 (nulla) szabad kapacitást hirdetett meg a Mavir új erőművek rendszerbe állítására, vagyis nem lehet semmiféle új energiatermelő erőművet a hálózatra kapcsolni. Az iparági egyesületek nyílt levélben figyelmeztettek, hogy ezzel veszélybe kerülnek nemcsak a szektor szereplői, de szén-dioxid-kibocsátás csökkentési célok teljesítése is.
Amerikai kutatók az eddigieknél is hatékonyabb napelemet alkottak, de a Földet nem ez fogja megmenteni. Ahhoz ugyanis túl drága.
A Heliogen nevű cég olyan technológiát fejlesztett ki, amely segítségével 1000 Celsius-fok feletti hő is előállítható. A titok a napenergia és a mesterséges intelligencia együttes alkalmazásában rejlik.
A tavalyi évben fordul elő először, hogy a napenergia növekedése volt a legkiemelkedőbb a globális energiapiacon. A szakemberek elismerték: eddig alábecsülték a megújuló energiaforrások elterjedésének növekedési ütemét.
Az alternatív energiatermelést preferáló ALTEO 1,1 milliárd forint összértékű kutatás-fejlesztési projektbe kezd annak érdekében, hogy kidolgozza a hazai energiatárolás modelljét. Siker esetén a magyarországi nap- és szélenergia térnyerését ellenzők érvek nélkül maradnak.
Az ifj. Chikán Attila vezette Alteo Group eddig se arról volt híres, hogy beállt volna a kormányzat energiapolitikai "szélirányába", de a piaci alapon megtérülőnek gondolt zöldenergiás beruházásaik sorába most először kerültek naperőművek. 800 milliót invesztál ebbe a cég.
Dél-Afrikában óriási botrány kíséri az ötödik éve a befejezéssel csúszó két szénerőműépítési projektet, de miközben pont ennyi idő alatt a zöldenergia-termelős tenderek komoly eredményeket hoztak, és ráfordultak a célegyenesre, Zuma elnök bejelentette: atomerőműveket akar. Putyinnal már le is mutyizhatta a Roszatom helyzetbe hozását. Ismerős forgatókönyv?
Már megint belerúgtak a zöldek a republikánus elnökaspiránsba, pedig nem is mondtak semmit. Csak a hiteles adatokat rendezték sorba, azok magukért beszéltek.
Európa picit lassít az ösztönző rendszerek befektetők számára kevésbé tetszetős módosításai miatt (kivéve a németeket, akik azonban egyáltalán nem fékeznek), Japán viszont kirobbanó formát mutat az idei évben efutható napelem-beruházásokban. Az ázsiai szigetország rakkolása már-már az Egyesült Államokéhoz mérhető. De Kína még "mohóbb".