A NER-arisztokrácia evolúciója elérte a műgyűjtés szintjét, Száraz István a legaktívabb
Sok pénzük van, és jók a kapcsolataik. Állítólag Száraz Istvánnak és párjának ízlése is van.
Sok pénzük van, és jók a kapcsolataik. Állítólag Száraz Istvánnak és párjának ízlése is van.
1996 óta home office-ban dolgozik, nem zavarja az a szerep, hogy a nyugodt otthont biztosítja a férjének és a gyerekeinek. Nem menedzser típusú személyiség, specialistának mondja magát, aki a háttérben végzi munkáját, akit a kutatás érdekel. HVG-portré.
Madeleine Millot-Durrenberger budapesti tárlata a Mai Manó Házban rejtett önvallomás.
Ma már nem telik el úgy nap, hogy ne történjen valami elképesztő fordulat az NFT-k, azaz a nem helyettesíthető tokenek világában, pedig egy éve ilyenkor még valószínűleg kevesen hitték volna el, hogy egy primitív pixeles cica hamarosan annyi pénzt fog érni, mint egy budai luxusingatlan. A magyar művészeti szcéna több szereplője is felült az NFT-hullámra, őket kérdeztük a tomboló digitális gyűjtőszenvedélyről.
A világhírű velencei Peggy Guggenheim Gyűjtemény igazgatónője kapta idén a MOME Moholy-Nagy-díját. Karole P. B. Vail volt a kurátora 2016-ban annak a retrospektív kiállításnak, amely a 20. század egyik legnagyobb hatású művészének az életművét mutatta be a New York-i Solomon R. Guggenheim Múzeumban.
Világhírű műgyűjtőként, művészettörténészként cserélte Párizst Budapestre. Makláry Kálmán aukciókon piheni ki magát, rajong a koreai festőkért és sajnálja, hogy a magyar művészeknek csak külföldön van jövőképe. Műkincspiaci sikerembereket bemutató cikksorozatunk első része.
Karl Walther késő impresszionista festő munkája a naumburgi dómot ábrázolja egy napfényes őszi napon. Hitler gyűjteményéből került kalapács alá.
A galériák, a köréjük szerveződő események, a szaklapok száma láttán úgy tűnhet, minden rendben van a magyar kortárs művészeti életben. A magángyűjtők azonban ingatag támaszt jelentenek, az állam meg jóformán semmilyent se.
Három nap alatt 854 tétel kerül kalapács alá 180 millió forintos kikiáltási árral a BÁV május 24-én kezdődő művészeti aukcióján, amelynek gazdag és sok műfajú anyagát szerdán mutatták be sajtótájékoztatón.
Először ad el eredeti képeket felbecsülhetetlen értékű archívumából a National Geographic Magazin. A képeket egy New York-i galériában mutatják be.
Nem meglepő: egyszerűen csak giccskiállításként terjedt a híre a Látványtár legújabb, Mindenemberboldogakarlenni című gyűjteményes bemutatójának. Az írásmód máris Harangozó Teri hangját csalja a fülünkbe.
A Magyar Nemzeti Galériában helyezték el tartós letétként Gombosi György művészettörténész (1904-1945) modern magyar rajzokból álló gyűjteményét az örökösök; az alkotások között Rippl-Rónai József, Kmetty János, Vaszary János és Vajda Lajos művei is szerepelnek.