Újabb merülőhajós expedíciót terveznek a Titanic roncsaihoz
A Triton Submarines alapítói nem kapkodnak, megvárják, amíg biztonságosnak nyilvánítják a szakemberek a búvárhajójukat.
A Triton Submarines alapítói nem kapkodnak, megvárják, amíg biztonságosnak nyilvánítják a szakemberek a búvárhajójukat.
Egyelőre kérdés, kinek az illetékessége kivizsgálni a Titan merülőhajó szerencsétlenségét. Kanada mindenesetre már aktivizálta magát: a közlekedésbiztonsági hatóság nyomozói már a Polar Prince, a Titan anyahajója fedélzetén vannak, de a kanadai szövetségi rendőrség is szaglász már az ügy körül.
David Lochridge minőségellenőr 2018-ban a kulcsadatok nélkül is meg tudta állapítani, hogy a Titanic roncsaihoz merülő búvárhajóba kódolva van a katasztrófa. A teljes körű vizsgálathoz szükséges dokumentumokat nem is láthatta, azokat elzárták előle. A cégvezetéssel közös utolsó megbeszélésükön rögtön ki is derült, hogy miért.
Évtizedek óta utaznak már önmagukat Cousteau vagy épp Kirk kapitánynak képzelő szupergazdagok a tenger fenekére és az űrbe, de mozgalmuk csak az elmúlt pár évben vált igazán látványossá. Eddig nem történt tragédia, a Titan merülőhajó esete az első, amely tényleg rávilágít ezeknek az úrihóbort-expedícióknak a valós veszélyeire. A luxus-extrémturizmus fellendülése azonban csak most kezdődik igazán – két éven belül már szállodát is nyitnának az űrben.
Az Alvin nevű különleges tengeralattjáró már több merülési rekordot is megdöntött. Az újabbhoz muszáj volt átépíteni, mert a korábbiaknál is sokkal mélyebbre merészkedett.
Mélytengeri tudományos expedíciójuk során 11 bálna- és delfinfajt észleltek kínai kutatók a Dél-kínai-tengeren – közölte a Kínai Tudományos Akadémia.
A Kínai Tudományos Akadémia olyan új mélytengeri járművel állt elő, amellyel a legénysége a Mariana-árokba is képes lemerülni. Kína nem először menne oda.
Soha olyan mélyre nem merültek még a világ tengereiben, mint most Victor Vescovo. Az amerikai befektető 10 938 méter mélységben járt a Mariana-árokban. Négy órát töltött a fenék vizsgálatával, és műanyagot is talált.
Egy immár több ezer - vagy talán több százezer - éve az Atlanti-óceán mélyén elnyúló korallzátonyt fedeztek fel a kutatók az Egyesült Államok délkeleti partjainál egy nagyszabású mélytengeri expedícióban.