Harari, miután lefóliázták a könyveit: Nem a genderkérdés a legnagyobb probléma Magyarországon
Az izraeli történész-filozófus Hararinak nemrég jelentek meg a gyerekeknek szóló történelemkönyvei, amiket azon nyomban le is kellett fóliázni.
Az izraeli történész-filozófus Hararinak nemrég jelentek meg a gyerekeknek szóló történelemkönyvei, amiket azon nyomban le is kellett fóliázni.
Bár ma már nem tabu a transzneműség vagy a homoszexualitás, sok családban még mindig kihívást jelent a másság elfogadása. És hiába egy szűk kör támogatása, ha egy-egy rokon vagy egy intézmény épp emiatt nyom szégyenbélyeget az érintettek homlokára. Két történet, két megküzdési mód.
A nemi identitás felfedezése és kinyilvánítása a felnőtté válás fontos része. Mindez hatalmas kihívás azoknak a kamaszoknak, akik úgy érzik, nem felelnek meg a hagyományos heteroszexuális szerepnek. Hogyan segítheti ebben a gyereket a szülő?
142 nyíltan „más” sportoló vesz részt a játékokon.
Hét magyar LMBTQ ember az arcát vállalva mesélt arról a kamerák előtt, hogy életük során milyen diszkrimináció érte őket.
A szellemektől sokszor félnek a gyerekek, de a Google-alkotta Jinxtől nem fognak, nyugodtan megmutathatja nekik. Sőt, kifejezetten kérnénk is rá.
Gőzerővel folyik a homoszexualitás evolúciós és genetikai okainak kutatása. De míg a témát kutató tudósok szerint a racionális biológiai okok megmutatása az elfogadást növeli, a melegközösség egy részében éppenséggel félelmet kelt mindez. Azt mondják: ha beigazolódik a százszázalékos genetikai elrendeltség, akkor tartani lehet attól, hogy kiiktatják a homoszexualitásért felelős kódot.
El lehet kezdeni a gyerekek társadalmi érzékenyítését mesekönyvekkel, de csak, ha azokat a szülő együtt olvassa a gyerekekkel. „Ez egy szülői meló, amit nem lehet megúszni” – véli a szakember. Egy jó mesekönyv azonban nem lehet didaktikus, és irodalmilag is színvonalasnak kell lennie. Van-e helye a mesékben a homoszexualitásnak, a szegénységnek, a halálnak? Mennyire lehet egy mese félelmetes?
"Az osztrákok büszkék arra, amit Ön a dalversenyen elért" – mondta az ingyenes szabadtéri koncertet megelőző fogadáson az osztrák kormányfő, megköszönve az Ausztriának hozott dicsőség mellett "az imázst, a kisugárzást" is.
Videoüzenetben mesélik el cégek, szervezetek, zenészek, művészek, ismert és nem ismert emberek saját élményeiket arról, hogy nekik miért érte meg nyitottnak lenni, és nem hallgatni az előítéletekre. Mindenkit arra bíztatnak, hogy történeteik osszák meg a YouTube-on, és küldjenek ezzel egy üzenetet a nyitottságról, az elfogadásról #nyitottakvagyunk hashtaggel a videó címében. A videoakciót - és azt bevezető #Nyitottakvagyunk hetet - a Google, az espell és a Prezi indítja, a tavaly létrehozott Nyitottak vagyunk közösségi kezdeményezés részeként. A videüzenetek közös mottója: “Nyitottnak lenni megéri. Ne hallgass az előítéletekre.”
A brit popénekes, Mika eddig kerülte a magánéletével kapcsolatos kérdéseket, ám most egy interjúban bevallotta: meleg - írja a The Huffington Post.