#másfél_fok
Ürge-Vorsatz Diána a 1,5 fokos határ átlépéséről: Nem egymással fogunk versenyezni, hanem a fennmaradásért
Minden eddiginél nagyobbat kell lépni a klímaváltozás ellen – írja a kutató, aki szerint a versenyképesség csökkenése sem drága ennek érdekében.
2024 lett az első év, amikor meghaladta az 1,5 Celsius-fokot a globális felmelegedés
1,6 fokkal volt melegebb tavaly, mint az iparosodás előtti szint. 2024 így a valaha mért legmelegebb év lett.
Most kimondták, amitől mindenki tartott: 2023-2027 között érheti el a Föld a 1,5 Celsius-fokos felmelegedést
A Meteorológiai Világszervezet (WMO) kutatói évről évre frissítik előrejelzésüket arról, mikorra éri el a Föld a kritikus, 1,5 Celsius-fokos melegedést. A szerdán kiadott adatok szerint ez már bármelyik pillanatban megtörténhet.
Esnek szét a hegyek, mi lesz így a népszerű mászócélpontokkal?
A Dolomitok modern kori történetének legnagyobb tragédiája történt hétvégén, mikor egy hirtelen jégomlás miatt hét ember meghalt, nyolc megsérült és további nyolc embert eltűntként kezeltek. Nem egyedi, ami ott történt, de az elmúlt években szerencséjük volt az Alpokban túrázóknak: a nagy szikla- és jégomlások elkerülték őket. Ha a lavinát egészen pontosan tudják jelezni, a gleccserek omlását miért nem? Kell hegynek búcsút inteni a veszélyessé váló terepek miatt?
Eddig lehetetlennek gondolták, de egyre biztosabb: 2026-ra átlép egy határt a globális felmelegedés
Már csaknem 50 százalék az esélye annak, hogy a 2026-ig tartó öt évben legalább átmenetileg meghaladja a 1,5 Celsius-fokot az iparosodás előtti szinthez képest a felmelegedés – közölte hétfőn a Meteorológiai Világszervezet (WMO).
Kiszámolták a tudósok, mi történik, ha betartjuk a párizsi klímaegyezményt – és jó eredményre jutottak
A globális felmelegedés 1,5 Celsius-fokban való maximálásával csupán feleannyit emelkedne a század végére a globális tengervízszint a jégtakarók olvadása miatt, mint azt a jelenlegi előrejelzések mutatják – derült ki egy nagyszabású tanulmányból.
Vízhiányos városokban fog élni az emberiség jelentős része
Komoly egészségügyi problémákhoz is vezethet, ha nincs elég víz. Ráadásul a vízhiány nem csak a közeljövő problémája: napjainkban, fejlett országokban is küzdenek ez ellen.
Egyre inkább el fogják mosni az országot a villámárvizek, ha nem alkalmazkodunk
Júniusban rengeteg kárt okoztak Magyarországon a villámárvizek. Az aszály után a szélsőséges, heves esőzések sújtják az országot, amire jobb, ha felkészülünk.
A kormány klímacélja azt is jelentheti, hogy még 10 évig alig teszünk valamit
Sajnos nem újdonság, hogy Magyarország klímatörvénye édeskevés.
Csúcsot döntött a légköri metán koncentráció
A metán üvegházhatású gáz és az elmúlt évek növekedése még ahhoz képest is különösen nagy, hogy a légköri koncentrációjához az elmúlt évtizedekben az emberiség így is elképesztő mértékben hozzátett.