A helyiek szerint akár ötvennél is többen lakhatnak a házban, ahová petárdázástól kezdve egészen a körözött személyek jelenlétéig riasztották a rendőröket.
Másfél évtizede a liftaknában a negyedik emeletig állt a szemét, nem volt fűtés, a postás pedig csak fegyveres kísérettel merte kivinni a nyugdíjat abba a tízemeletes házba, mely egykor Veszprém ipartelepének büszkesége volt. Ma az itt élő 210 embernek újra van lift, villany és fűtés – és ami a legfontosabb, remény. Hogy a kettő között eltelt másfél évtizedben mi történt, arról nemcsak a Máltai Szeretetszolgálat, hanem a lakók is meséltek.
Sok ezer új munkavállalót szívnak fel a Debrecenbe települő újabb és újabb nagyberuházások, ezért van szükség “új, élhető munkásszálló és dolgozói apartmanok kialakításra” egy friss kormányrendelet-tervezet szerint, amely a munkásszálló-építést kiemelt beruházássá tenné.
Már Mikepércs, Sáránd és Hosszúpályi is azon települések közé tartozik, amelyben kínai vendégmunkások laknak, akik a közelben akkumulátorgyárat építenek. Egy-egy családi házban többtucatnyian zsúfolódnak össze, reggel fél hatkor már indul az élet, és nem áll meg hétvégén sem. Balhé nincs, de a helyiek nem örülnek annak, ami a helyzettel együtt jár: vége a nyugalomnak a kertvárosban, sok férfi van összezárva egy helyen, termelődik a szemét, buszok és teherautók járnak-kelnek. Az érintett önkormányzatok eltérő stratégiákat dolgoztak ki a helyzet kezelésére.