Igazgatók: a dolgozók 47%-a nem áll készen arra, ami most következik
Gyökeres változásokra számíthatunk a munka világában, és erre a munkavállalók csaknem fele nincs felkészülve – derül ki egy, vezérigazgatók körében végzett friss felmérésből.
Gyökeres változásokra számíthatunk a munka világában, és erre a munkavállalók csaknem fele nincs felkészülve – derül ki egy, vezérigazgatók körében végzett friss felmérésből.
Jelentős hatással lehet a munkaerőpiacra a ChatGPT-t is hozó mesterséges intelligencia, főleg a szellemi munkát végzők lehetnek veszélyben. Ez azonban nem feltétlenül baj: idővel új munkakörök jöhetnek létre, így azok, akiket kiszorított az MI, visszatérhetnek majd a munka világába.
Egy belső Slack-csatornán több mint 14 ezer alkalmazott érvel a teljes home office megtartása mellett, miközben több Amazon-munkatárs petícióval készül visszavágni.
Tényleg majdnem mindenki dolgozik már? A teljes lakosságot boldoggá teszi a nagyobb minimálbér? Szuper az átlagbér, örül az ország? Különösen ellenálló mítoszok keletkezhetnek, ha a politikai kommunikáció kreatívan értelmezi a fogalmakat.
A Magyar Hírlap úgy tudja, átírhatják a Munka törvénykönyvének tervezetét; "nem ez a végleges szöveg, még sokat fog alakulni" - mondták a lapnak kormányzati források.
A kormány feloszlatja az Országos Érdekegyeztető Tanácsot (OÉT), ám a létrejövő Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács (NGTT) nem rendelkezik megállapodási jogosítvánnyal, így a résztvevők az érdemi egyezség reménye nélkül fognak egymás mellett elbeszélni - jósolja Dávid Ferenc, a Vállalkozók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára.
A kormány belefogott az ország társadalmi átalakításának meglehetősen nehéz programjába. Várható, hogy ez további komoly társadalmi feszültségekkel fog járni. Az egyik ilyen terület a munka világa: a közszférában a kormány következetesen törekszik a dolgozók elbocsátásának megkönnyítésére, és most már a magánszektor van soron – állapítja meg Nagy Attila Tibor, a Méltányosság Politikaelemző Központ kutatója.