Kimutatták, milyen hatása van, ha valaki gyorsan kapcsolgat a videók között
Ezek folyton csak a telefonjukat nyomogatják, aztán mire mennek vele? – zsörtölődnek a nagymamák, és talán nem is sejtik, mennyire igazuk van.
Ezek folyton csak a telefonjukat nyomogatják, aztán mire mennek vele? – zsörtölődnek a nagymamák, és talán nem is sejtik, mennyire igazuk van.
Története során először adott ki iránymutatást a svéd egészségügyi hatóság, a Folkhälsomyndigheten a gyerekek mobilhasználatával és képernyőidejével kapcsolatban.
Még szinte el sem kezdődött a gyakorlati megvalósítása a diákok iskolai mobilhasználatát tiltó szabálynak, megjelent egy friss belügyminiszteri rendelet arról, hogy szerdától tanítási időben és napköziben a pedagógus is csak oktatási célra használhatja a saját mobilját.
Tüntető diákok, szülők és tanárok a Madách Imre Gimnázium kirúgott igazgatójának visszahelyezését követelik, és a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke szerint is bosszúból, példát statuálva távolította el őt a minisztérium. Totyik Tamás a kiváltó okról, a kormány mobilhasználatot az iskolákban tiltó rendeletéről a HVG-nek azt mondta, az nemcsak korszerűtlen, hanem betarthatatlan is.
Fordulat körvonalazódik, miután a világ országainak negyedében már betiltották az iskolai mobilozást, és az újabb kutatások, valamint oktatási tapasztalatok nyomán erre buzdítják a többieket is. A liberálisabb álláspont képviselőinek azért maradt még néhány erős érvük. Kérdés, hogy ezekből Magyarországon melyik intézményben mernek majd meríteni bármit is.
Igaz, hogy akár szexuális ragadozók is becserkészhetik a kisgyerekeket, mégsem egyértelmű, hogy mennyire veszélyes a készülék a fiatalokra, és hogy miképpen kezelhető a közösségi hálók hatása.
Nemcsak balesetveszélyes, de akár térdizületi porckopáshoz is vezethet, ha valaki járás közben folyton mobilozik – derítették ki a bécsi FH Campus Wien kutatói. Ilyenkor ugyanis rövidebbeket és szélesebbeket lépünk, ami viszont megterheli a térdizület külső részét.
Lényegesen kisebb a spermiumszám azoknál, akik rendszeresen sokat használják a mobiljukat – világít rá egy új, Svájcban végzett vizsgálat.
A mértékletesség hosszabb távon kifizetődőbb, mint a teljes absztinencia. Ezt a pszichológusok által már jól ismert igazságot immár a mobiltelefonokra vonatkozóan is bizonyították.
A Telenor reprezentatív kutatásából kiderül, hogy a korosztályok között milyen különbségek vannak az egyes mobilkommunikációs eszközök használatában, a szolgáltató adataiból pedig az is jól látszik, hogy az ügyfelek bátran használják a csoportos kedvezményeket, és többet hívják egymást ezek birtokában.
Tavaly mintegy kétmillió új alkalmazás és játék jelent meg, a 100 millió dollárnál nagyobb bevételű appok száma pedig 20 százalékkal nőtt.
Az informatikai biztonság mindig is fontos volt, azonban a koronavírus 2020-as megjelenésével rendkívüli módon felértékelődött az okostelefonok megfelelő védelme is, hiszen jóval többet és jóval többféle módon használjuk a készülékeinket, mint korábban.