Végül 3,8 milliárdból épül újra Karcagon a milánói Sámándob
A tender nyertesei nagyjából kétharmadával drágábban rakják újra össze a 2015-ös világkiállításra épült pavilont, mint amennyibe az eredetileg került. Jövőre kell elkészülniük.
A tender nyertesei nagyjából kétharmadával drágábban rakják újra össze a 2015-ös világkiállításra épült pavilont, mint amennyibe az eredetileg került. Jövőre kell elkészülniük.
A majdnem két évig Milánóban rohadó Sámándob alkotója nem engedné, hogy művét Karcagon állítsák fel újra, mert elege van a lopásból.
A milánói világkiállításra készült magyar pavilont már tavaly el kellett volna hozni, de egyelőre nem tudni, mi lesz vele.
A milánói világkiállítás szervezői felkérték Magyarországot, hogy a magyar pavilon az Expo területén maradjon, és az ott létrejövő Olasz Technológiai Intézet épületegyüttesének része legyen.
Elsősorban a milánói világkiállításról szóló Index-cikkek bőszítették fel a kormánybiztost, aki szerint alantasan visszaéltek a magyar társadalom nyilvánosság iránti igényével. „Ahogyan itt a szabad róka felfalta a szabad tyúkot, mármint a magyar piacon, az párját ritkítja a sajtótörténelemben” – véli, és drasztikus megoldásokat is javasol.
Szétszedeti, hazahozatja, itthon pedig újra felépítteti a kormány a milánói világkiállítás magyar pavilonját, a megosztó sámándob-pavilont.
Annyit költöttünk a milánói expóra, amiből a teljes Sziget fesztivál simán kijönne, a velencei biennále honlapja pedig úgy várja a látogatókat, hogy május óta egyetlenegy hír került ki rá.
Mármint a Nyugat kulturális üressége a Hírlap szerint. Nálunk meg konkrétan ordít a hatemeletes sámándob!
A tervezők szerint a milánói világkiállításra megépülő magyar pavilon végső változata már nem az, amit ők megálmodtak, ezért elhatárolódnak tőle.
A Carpathia Kft. szerint nem méltányos a sámándobos pavilont bírálni, hiszen a zsűri őket hozta ki másodiknak. Nem elsőnek – másodiknak.
Ki merné azt mondani egy sámándob alakú pavilonra, hogy az, ami: undorító giccs? Ez a nemzeti romantika végállomása.