3,2 km-ről is leszedi a drónokat az új kínai mikrohullámú fegyver
Kína egy olyan nagy teljesítményű légvédelmi rendszert fejlesztett, amivel a legkisebb drónokat is képes kilométerekről kilőni.
Kína egy olyan nagy teljesítményű légvédelmi rendszert fejlesztett, amivel a legkisebb drónokat is képes kilométerekről kilőni.
Az irányított energiájú fegyverekben látja a jövőt az amerikai hadsereg, azokkal hatékonyan veheti fel a harcot a drónokkal, drónrajokkal is. Ez különösen fontos lehet most, miután az orosz-ukrán háborúban, valamint az Irán és Izrael közti konfliktusban is egyértelművé vált: a drónoké a jövő, vagy már a jelen is.
Az amerikai haditengerészet már jövőre megkaphatja az első prototípusát annak a fegyvernek, amellyel a kicsi és gyorsan mozgó ellenséges tárgyakat vadásznák le a légtérből.
A Glasgow-i Egyetem kutatói egy más problémára már régóta használat módszert próbáltak ki a humán papillomavírus (HPV) által okozott daganatos megbetegedések kezelésére. Azt találták, hogy a hatékonyabb lehet, mint a jelenlegi eljárások.
Egy mikrohullámú radart, a FINDER-t küldte a török és szír földrengés helyszíneire a NASA, mely akár 9 méter vastagságú törmeléken keresztül is tudja érzékelni a szívverést.
Az amerikai haditengerészet már régen megálmodta, a napokban pedig demonstrálta, hogyan lehet két antenna között jelentős energiát továbbítani vezeték nélkül.
A rejtélyes megbetegedést amerikai diplomaták először Kubában, majd Kínában tapasztalták. Egy friss szakértői jelentés szerint célzott rádióhullámok okozhatták, bizonyíték a szándékosságra nincs, de ha valaki mégis hangfegyvert csinált, jól titkolja az USA elől.
Az új fejlesztés ígéretének ismeretében egyelőre még korai lenne teljesen eltemetni a belsőégésű motorokat.
Csakhogy az azóta eltelt két évtizedben a GPS leszállítórendszerek...