Felmentették Matteo Salvinit a migránsokat szállító hajó feltartóztatása miatt indult ügyben
A nem jogerős ítéletet majd négy éve tartó büntetőeljárás után hirdette ki a bíróság.
A nem jogerős ítéletet majd négy éve tartó büntetőeljárás után hirdette ki a bíróság.
Az európai menekültpolitika körüli viharokról ír a Süddeutsche Zeitung és a Frankfurter Allgemeine Zeitung. Az orosz titkosszolgálat azon dolgozik, hogy általános zűrzavart idézzen elő a világban, írja az Economist. Svájc olyan diplomatának álcázott oroszokat véd, akik állami megbízásból gyilkolnak, ezt pedig a Tages-Anzeiger cikke állítja. Európa már jóformán kifutott az időből, hogy megőrizze versenyképességét, jelenti ki a Bloomberg. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A republikánusok alelnökjelöltje mindezt annak védelmében vezette elő, hogy korábban arról beszélt, a migránsok egy ohiói városban elrabolják és megeszik a házi kedvenceket.
A Tisza Párt elnöke szerint az a baj a kormány migrációs politikájával, hogy nincs összhangban az uniós joggal, és bírságokat kapunk érte.
Kovács Tamás Iván a Gulyás Gergely szavain felháborodott brüsszeli polgármesternek üzent.
Migránsokat szállító hajó került bajba.
Az EU célja, hogy kevesebb bevándorló induljon el az Unió felé. Ezért kötött szerződést az észak-afrikai országgal, amely váratlanul közölte: jótékonysági vagy szívességi alapon nem fogad el pénzt. A háttérben az állhat, hogy Tunéziát egyre több bírálat éri azért, ahogy a menekültekkel bánik.
Nem csak a migráció kezelésén múlik, hogyan szavaznak majd az európaiak, írja közös tanulmányában Ivan Krasztev és Mark Leonard. Európának színt kell vallania a háború ügyében, mutat rá a Frankfurter Rundschau. Az európai menekültügyi reformról ír a Bloomberg. Az izraeli válságot elemzi a Washington Post. Az Oroszországgal szemben életbe léptetett gazdasági szankciók nem jól működnek, állítja az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank vezető közgazdásza a Project Syndicate-ben. A Donald Trump esetleges visszatérése utáni világpolitikai helyzetről ír az Economist. Ursula von der Leyen és Giorgia Meloni "csodálatos hölgybarátságát" tárgyalja a Neue Zürcher Zeitung. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az elmúlt évtizedben közel 30 ezer menekült vesztette életét ezen az útvonalon, többségüket a mai napig nem sikerült azonosítani.
Pörögtek a magyar finanszírozású videók a választási kampányban.
A déli magyar határról tudósít a francia Le Figaro. A menekültek harmadik országba „kiszervezéséről" ír az Economist. A Daily Telegraph szerint Franciaországban nagy baj van a bevándorlók integrációjával. Az európai szélsőjobb térnyerésével és annak tanulságaival foglalkozik a Wall Street Journal és a Frankfurter Rundschau is. A közel-keleti térség jelenlegi, a szokásosnál is bonyolultabb helyzetét elemzi a New York Times. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.