Már nem a mellnagyobbítás a legnépszerűbb plasztikai beavatkozás
Ennek hátterében egy kutatás állhat, amely a mellimplantátumokat összefüggésbe hozta egy rákos megbetegedéssel.
Ennek hátterében egy kutatás állhat, amely a mellimplantátumokat összefüggésbe hozta egy rákos megbetegedéssel.
Újabb rákos eseteket hozott kapcsolatba a mellimplantátummal az amerikai élelmiszer- és gyógyszerhatóság (FDA) szerdai jelentése.
Az elmúlt tíz évben mintegy 1,7 millió sérülést és közel 83 ezer halálesetet okoztak hibásan működő orvostechnikai eszközök – derül ki egy a Direkt 36 részvételével zajló nemzetközi tényfeltáró projektből. A jelenség alól Magyarország sem kivétel: itthon főként egyes mellimplantátumok okoztak problémát.
Kilenc nő halt meg az Egyesült Államokban egy ritka daganatos betegségben, amelyet feltehetően mellimplantátum váltott ki. Az egészségügyi hatóságok országszerte több mint 350 hasonló megbetegedést tapasztaltak.
Egy kilogramm kokainra bukkantak egy nő melleiben, pontosabban a mellimplantátumaiban a német hatóságok a frankfurti repülőtéren – írta a Bild című német napilap szerdán.
A plasztikai műtétek és beavatkozások a legtöbb esetben kirívóan drágák, az viszont kevesen tudják, hogy néhány szépészeti beavatkozást állami támogatással is igénybe vehetünk. Most megmondjuk, melyek ezek.
Egy francia fellebbviteli bíróság úgy ítélte meg, hogy a TÜV Rheinland németországi központú nemzetközi termék- és rendszertanúsító cég "teljesítette kötelezettségvállalásait és nem követett el hibát" a szilikon szivárgása miatt világméretű botrányt okozó PIP-mellimplantátum engedélyeztetésekor.
Franciaországban riadóztatták a kutatók a közvéleményt a nyirokmirigyrák új típusa miatt. Világszerte 173 esetet regisztráltak, ezek között egyetlen olyan nő sem volt, akinek ne ültettek volna be korábban mellimplantátumot.
Egy 21 éves amerikai lány azzal próbál hírnevet szerezni, hogy csináltatott magának egy harmadik mellett. A Jasmine Tridevil néven nyomuló celebjelölt fotókkal, videókkal illusztrálja a Facebookon, hogy állítólag tényleg talált olyan orvost, aki hajlandó volt egy plusz testrészt ráoperálni. Akár igaz a történet, akár nem, tény, hogy a figyelem felkeltésére mégis alkalmas.
Visszahívott a Cereplas nevű francia cég több, általa gyártott mellimplantátumot - írja a Magyar Nemzet hétfői száma az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatalra (EEKH) hivatkozva.
Új mellimplantátum-nyilvántartási rendszer bevezetését tervezik Angliában: a jelenlegi, nem megfelelő adatkezelés miatt ugyanis a sebészek egy része nem tudta megmondani pácienseinek, hogy érintettek-e a szakadásveszélyes mellimplantátumokkal kapcsolatban kirobbant világméretű botrányban.