Már ígérni sem próbálja a kormány az egyéni nyugdíjszámlákat
A kormánytagok szerint már nincs jelentősége a jelenlegi rendszerben a korábban beígért egyéni számláknak.
A kormánytagok szerint már nincs jelentősége a jelenlegi rendszerben a korábban beígért egyéni számláknak.
Feljelentette a szocialista Korózs Lajos mások mellett Orbán Viktort szerdán a Legfőbb Ügyészségen, mivel szerinte a miniszterelnök is felelős azért, hogy csalással vették el hárommillió ember összesen háromezer-milliárd forintnyi magánnyugdíjpénztári megtakarítását.
Nem csak a nyugdíjpénztárakba befizetett összegeknek mondhattunk búcsút az elmúlt években, de lassan a nyugdíjunknak is, bár Matolcsy György jegybankelnök ennek az ellenkezőjét állítja. Megvontuk a húsz éve indult magánnyugdíjípénztári rendszer és az azt megszüntető furcsa reform mérlegét.
Ha valaki most akarna visszalépni az állami nyugdíjrendszerbe, akkor akár milliós nagyságrendű reálhozamot is kaphatna – számolta ki a Világgazdaság.
Magánnyugdíjpénztárak, trafikok, különadók, most meg a Golgota. A befektetési szakember kíméletlen kritikával illeti Orbánék hozzáállását. Szerinte brezsnyevi/putyini pangásba fogunk hullani, hacsak az állam nem kap észbe, a szerencsénk az, hogy az EU lapátolja hozzánk az ezermilliárdokat.
Az államosított nyugdíjvagyonból alig maradt, de azt már nem adósságcsökkentésre költenék, ahogy eredetileg ígérték.
Hiába a kormány erőfeszítései, megúszhatják a beszántást a talpon maradt magánnyugdíjpénztárak. A négy pénztár közül már kettőnek megvan a túléléshez szükséges 70 százalékos befizetési arány. Az előző évekhez képest nagyobb fizetési hajlandóságot tapasztalnak, így szeptember végéig a még bajban levő pénztárak is bőven megugorhatják a törvényben előírt szintet.
A kormány követelménye teljesíthetetlen trükknek tűnt, de a Horizont gyorsan teljesítette, így már biztosan nem fogják bezárni.
A NER-ellenes szervező csoportoknál helyenként szervezett titkosszolgálati provokációra gyanakszunk. Mármint komolyan.
Államilag elbírált trafikjog, földpályázat, megvágott keretszámok, munkaképességi felülvizsgálat – csak néhány azon kormányzati intézkedések közül, amelyek az elmúlt három évben arra kényszerítettek családokat, hogy újratervezzék életüket. A sorhoz még a magánnyugdíjpénztárak államosítása is nyugodtan felzárkózhat: a szektor a kormányzati bedarálás előtt több ezer embert foglalkoztatott, zömük az államosítás után utcára került. A magánnyugdíjpénztárak piacára egy családi vállalkozás is betört, hamar középvállalkozássá nőtte ki magát, amelyet azonban az államosítás egyik pillanatról a másikra elsodort, és csak romokat hagyott maga után.
Az OTP Bank jövőre már nem támogatja a magánnyugdíjpénztárát, így vagy jókora összeget sikerül az itt lévőktől beszedni, vagy végelszámolásra tesz javaslatot az igazgatóság. Az erről szóló levelet a napokban kapják kézhez a kasszatagok – írja az azenpenzem.hu.
Jóval nagyobb lett a tényleges hiány, mint a kormány eredetileg tervezte. Emellett bukhatunk az uniós forrásokból, tízmilliárdokat osztott szét szabálytalanul a kormány, a Széll Kálmán-terv viszont nagyjából sikerült tavaly – többek között ezeket állapította meg az Állami Számvevőszék 2011-es költségvetésről szóló jelentése.