Moldovában is puccsot tervezett a Wagner-csoport
„A helyzet valóban drámai, és meg kell védeni magunkat” – mondta Maia Sandu moldovai elnök a Financial Times című brit lapnak adott interjúban.
„A helyzet valóban drámai, és meg kell védeni magunkat” – mondta Maia Sandu moldovai elnök a Financial Times című brit lapnak adott interjúban.
Több híve zokogva vett búcsút a Wagner orosz zsoldoshadsereg vezetőjétől, akinek a magángépe szerdán zuhant le.
A korábban Putyin szövetségeseként ismert Jevgenyij Prigozsin, a Wagner zsoldoshadsereg parancsnoka szembefordult az orosz elnökkel és katonáival elfoglalta Voronyezst és Rosztov-na-Donu városát is. A célja: Moszkva. Június 24-e képekben. Szerkesztette: Lakos Gábor
Az egyik bírság épp aznap keletkezett, amikor Prigozsin az asszonynak ajándékozta az autót.
Az orosz tiszt állítása szerint személyesen nem kedveli a Wagnert, de hogy miért nem, azt már nem tudta megmondani.
Bahmutnál harcolnak az orosz állami gázóriás zsoldosai. Ezzel a vállalat már nemcsak áttételesen, az exportbevételeivel támogatja Moszkva ukrajnai invázióját, hanem ténylegesen, tevékenyen beszállt a háborúba. Egy szimbolikus lépésen túl így sem merült fel, hogy teljesen kitiltsa Európából az orosz gázt az EU közelgő, 11. szankciós csomagja, mert az a pár tagállam, amely még mindig képtelen volt leválni róla, borítékolhatóan megvétózná a tervet. Magyarország is köztük van.
A Wagner-csoport korábbi vezetője félti az életét, és menedékjogot szeretne kapni.
Az amerikai kormányzat információi szerint a Wagner csoportnak mintegy 50 ezer zsoldosa harcol Ukrajnában.
Számos országban elkövetett súlyos emberi jogi visszaélésekért, kínzásért, önkényes kivégzésekért és emberölésekért tartja felelősnek az Unió a csoportot.
Még neve sincs, be sem jegyezték azt a rejtélyes céget, amelynek tevékenységéről azzal a címmel adott hírt egy portál, hogy “katonai küldetésekre alakul egy nem mindennapi magáncég Magyarországon”. Az ominózus cikkben megszólaló Bagjos Richárd neve katonai körökben nem ismert, biztonsági őrként viszont igen. A férfi tavaly azzal került bele a Blikkbe, hogy idén ősszel az Észak-sarkra megy.
A Reuters szerint Kreml-közeli, illetve azzal szoros kapcsolatban álló katonákat vezényeltek Venezuelába, hogy segítsék Nicolás Maduro elnök személyi védelmét.
Évente 31 milliárd euró áramlik az illegális erőszakszervezetekhez. Az Interpol két civil szervezettel együtt próbálta feltérképezni a pénz útját.