Nem élte túl a holdi éjszakát, végleg elcsendesedett az Odysseus holdszonda
Hét nap aktív szolgálat jutott a Holdon az Odysseusnak, a hideg és sötét holdi éjszakát már nem élte túl a leszállóegység.
Hét nap aktív szolgálat jutott a Holdon az Odysseusnak, a hideg és sötét holdi éjszakát már nem élte túl a leszállóegység.
Beköszöntött az éjszaka a Hold azon részén, ahová nemrég szállt le az Odysseus nevű amerikai űreszköz. Kérdéses, hogy túléli-e a következő heteket.
Az Apollo-küldetések során sosem használtak olyan nagy és erős hajtóműveket a landoláshoz, mint amik az Artemis-program során mennek majd a Holdhoz. Ez több kérdést is felvet.
A NASA nyolc hónapon át mérte a Hold rengéseit három szeizmográf segítségével, és volt olyan adat, amelynek eredetére nem találtak magyarázatot. Most megtalálták.
Az eredeti tervekkel ellentétben csak két hónap múlva dönt róla a NASA, mely cégekkel kössön szerződést az Artemis holdprogramhoz.
A NASA már javában készül arra a pillanatra, amikor a Mars 2020 Mars-járóval a fedélzetén útnak indul a leszállóegység. Hogy minden simán menjen, most egy furcsa gyakorlatba kezdtek egy helikopterrel.
Egyelőre nem sikerült jelet fogni a Mars felszínére érkezett leszállóegységétől, amelyet az ExoMars orosz-európai űrexpedíció keretében indítottak útnak hét hónappal ezelőtt.
Több mint két hét hallgatás után ismét kommunikált a Rosetta űrszondával a 67P/Csurjumov-Greaszimenko üstökösön lévő leszállóegysége, a Philae - jelentette be pénteken az Európai Űrügynökség (ESA).
Márciusban kellene felélednie a Rosetta űrszonda Philae nevű leszállóegységének, amely most hibernált állapotban van – mondta Jean-Yves Gall, a projektben résztvevő francia űrügynökség elnöke.
Magyar idő szerint szerda délelőtt levált a Philae nevű leszállóegység a Rosetta űrszondáról, és megkezdte a landolást a 67P/Csurjumov-Geraszimenko nevű üstökös felé. A landolás délután 5 óra körül várható, és élőben közvetítik.
Tesztelés közben lezuhant és felrobbant csütörtökön az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) új leszállóegysége, a Morpheus.
A Szojuz TMA-22-es orosz űrhajó leszállóegysége ejtőernyővel fékezve földet ér Anton Skaplerov, Anatolij Ivanyisin orosz és Daniel Burbank amerikai űrhajóssal a fedélzetén a kazahsztáni Arkalik város közelében. A Föld körül keringő Nemzetközi Űrállomásról visszatért három űrhajós több mint öt hónapot töltött a világűrben.